İnsanlar neden ihanet eder?

Bazı insanlar savunduğu bir şey çıkarına ters düşünce R yapar ve o düşüncenin tam karşısına geçer. Bence en tehlikeli insan türü de budur. Karşı düşünce sana daha iyi imkanlar verince savunduğun düşünceyi kötüleyen insanlar. Daha kaba bir dille "satılmış". (Basit konulardaki ihaneti bahsetmedim yanlış anlaşılmasın.)
Karakterleri olmadığı için, karakteri olan adam kötülük yapmaz. Yoksa da zaten size sürekli tekmeyi atan odur. Hayatım boyunca maalesef böyle insanlara yer verdim, artık vermiyorum. Siz de öyle yapın.

Evet dediğinize katılıyorum. Genellikle en yakınızdakiler ihanet eder. Bir kişi zor zamanında size yardım etmek yerine bir tekmede o vuruyorsa, işte o kişiyi acilen hayatınızdan çıkartmanız gerekir.

Bazı insanlar savunduğu bir şey çıkarına ters düşünce r yapar ve o düşüncenin tam karşısına geçer. Bence en tehlikeli insan türü de budur. Karşı düşünce sana daha iyi imkanlar verince savunduğun düşünceyi kötüleyen insanlar. Daha kaba bir dille "satılmış". (Basit konulardaki ihaneti bahsetmedim yanlış anlaşılmasın.)

Evet dediğinize katılıyorum. Genellikle en yakınızdakiler ihanet eder. Bir kişi zor zamanında size yardım etmek yerine bir tekmede o vuruyorsa, işte o kişiyi acilen hayatınızdan çıkartmanız gerekir.

İşte sorunda o belli olmayınca hayatın kazığını yiyoruz. Yok mu bunun yolu düzgün insan seçmek gibi ya

İşte sorunda o belli olmayınca hayatın kazığını yiyoruz. Yok mu bunun yolu düzgün insan seçmek gibi ya.

Var ama kesin anlayamazsın. O kişinin davranışlarını inceleyin. O kişiyi eleştirdiğinizde nasıl karşılık verdiğini gözlemleyin. O kişinin hobilerine bakıp sizinkilerle karşılaştırın (her türlü hobi olabilir önemli olan sizin hobilerinize verdiği tepki.) yani kısacası insanları tanımak uzun sürer. Hayatımda ihanet edenler bana çok şey kazandırdı. Arkadaş olacağım kişiye artık çok daha fazla dikkat ediyorum (aylardır takip ettiğim arkadaşlarım var ama hala gerçek arkadaş konumuna koymuyorum)

Çocukluğunda eksik kalmış bir şeyleri sonucunda büyüyüp de yerini dolduramadığı durumlar söz konusu olduğunda intihar edebilir. Freud psikolojik durumların incelenmesinde çocukluğa inilmesini söyler. Bana kalırsa intihara yatkınlık da psikolojik bir rahatsız olduğundan ötürü konusu olan kişinin çocukluğuna bakılmalıdır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı