İnsanlar neden sahte?

TheZed

Picopat
Insanlar neden fakir oldukları halde kendilerini diğer insanlara zengin olarak gösterme çabasında? Neden herkes çok sahte? Neden herkes zengin rolü yapıyor. Neden herkes param yok demeyi ekonomi kötü demeyi ya da imkanım yok ya demeyi fakir olduğunu kabullenmeyi utanç verici buluyor. Sorsan herkes marka. Ultra fakir olduğu halde kendisini diğer insanlara zengin gibi göstermeye çalışan hayatta hiçbir bilgisi olmayan kendini geliştirmekten uzak bir hayat yaşayan insanlarla dolu. Zengin görünmeye çalışmaktansa kendini geliştir ve durumunu kabullen utanma bu kadar basit. Sosyal medyada aynı. Özellikle ben bu durumu lise çağındaki öğrencilerde çok fazla rastlıyorum. Zengin görünümlü şımarıklar. Hiç kendiniz olamadınız hep birbirinizin kopyası oldunuz. Igrenç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef bende lisedeyim ve o insanlar çevremde çok var. Hepsi dayaklık aslında ama muhatap olmuyorum. Kendilerini bir şey sanıyorlar ama ergenlik dönemleri kimseye bulaşmadıkları sürece ne yaparlarsa yapsınlar.

Neden herkes çok sahte?
Kişisel gelişim eksikliği, kendini bulamamış olmak.
Insanlar neden fakir oldukları halde kendilerini diğer insanlara zengin olarak gösterme çabasında? Neden herkes zengin rolü yapıyor.
Aşağılık kompleksi ve eziklik.
Özellikle ben bu durumu lise çağındaki öğrencilerde çok fazla rastlıyorum.
Lise çağında yine normal kabul edilebilir fakat 90 kuşağında da görmeye başladıktan sonra berbat bir toplumun içinde yaşıyor olmak tiksindiriyor.
Hiç kendiniz olamadınız hep birbirinizin kopyası oldunuz.
Kimse aynada gördüğü ile mutlu değil.

Artık buna " sürü psikolojisi " mi denir ne denir bilmiyorum ama ben NPC demeyi tercih ediyorum.

Hepsi NPC gibi aynı ayakkablar, aynı telefonlar, aynı istekler, aynı giyim tarzları, aynı aktiviteler, aynı sohpetler, aynı kişilikler...

Ctrl+C Ctrl+V.

Evet son zamanlarda bende bunu düşünüyorum. Tiksinç ve utanç verici olmaya başladı. Yakın zamanda spora(fitness) başladım. Birkaç sene önce belediye kursuna gidiyordum. Aynı yere yeni kayıt oldum. İlk gittğiminde ortam bayağı değişik geldi. Eskisiyle alakası yok. Eskiden daha sakin daha aklı başında insanlar gelirdi gençlerde öyle tabii o zamanlarda "basss kanka sevgilin mi terk etti bas" modası yoktu. Sporu bile millete oyuncak ettiler. Herkes değil tabii ama amaçsız gelen çok var. Spordan soğuttular neredeyse.

Hangi konuda sahte değil ki zenginlik/fakirlik konusunda olsun.

Şu NPC güzel benzetmeydi hocam, sevdim. @totra_proska
Matrix'i hatırlattı. ( Only matrix 1)

Bir özet : Hayatımızı '' eller ne der'' e göre yaşıyoruz. ( Tam karakteristiği annem) :)

Gerçek zamanlı simülasyon çok masraflıdır. Simülasyonun geliştiricileri daha düşük kaynak tüketimi için optimizasyonlara başvurmaktadır. İnsanların özgün olması yerine önceden belirlenmiş 12 karakterden(burçlar) rastgele seçilerek karakterleri oluşturulur. Bu sayede onlarca sistem kaynağı tasarruf edilmiş olur. Çok etkili olmasına rağmen içerisindeki karakterler kalıba oturtabilir hale gelir, özgünlüğünü azaltır ancak akademik simülasyon araştırmalarında sonuca olumsuz etki etmemektedir.

Geri
Yukarı