İnsanlar neden menfaatçi?

Daha fazla  
Birisine yakın görüp kafama takılan bir konuyu anlatmıştım aramızda kalsın dememe rağmen gecesine başka birine anlatmış başka birinden duyunca ne kadar ahmakmışım dedim. Her insanı kendim gibi düşünmemem lazım, mesafeyi korumak lazım bazılarıyla. Bahsettiğim kişi İş yerimizde çalışan birisiydi, abi kardeş samimiyetindeydik şu an mesafeliyim. Sonra da neden toplum içerisinde pasif kalıyorsun gel insan içinde içersin çayını diyorlar eee herkes menfaatinde olup atıp tutunca benim başım ağrısın istemiyorum kendi halimde rahatım. Aklıma geldikçe ne evlenmek geliyor içimden ne de insanlar içerisinde oturmak, kendi evimin arabamın işimin sahibi olup kedi sahibi olmak istiyorum. Hayvanın seni her türlü şekilde sevmesi, sevdirmesi ne kadar güzel. Bir de bazıları var muhabbet yok samimiyet yok kardeşim, kankam, canım diye konuşarak lafa giriyor. Direkt itici geliyor bana. Spor salonunda var böyle tipler, Kolay gelsin diyorum yüzüme bakmıyor selam veriyorum bakmıyor falan anlıyorum ki ortada para veya dostluk yoksa kimsenin umurunda değilsin. Anlayacağım o ki ailen dışında kimsenin umurunda değilsin, paran varsa insanlar var paran yoksa pek çevren olmayabiliyor. Örneğin: Parasız birisi olsanız sizle yemeğe gitmek istemeyebilirler ama paranız varsa size yemekte ısmarlarlar her türlü yalakalığı da yaparlar. İnsanların bu kadar menfaat içinde İş yapmaları canımı sıkıyor, herkesi kendim gibi biliyormuşum meğer, alttan alsan üstüne çıkıyorlar. Kusura bakmayın lafı fazla uzatmış olabilirim, içimi dökmek istedim. Sizin düşünceleriniz ve öneriniz neler?

Birisine yakın görüp kafama takılan bir konuyu anlatmıştım aramızda kalsın dememe rağmen gecesine başka birine anlatmış başka birinden duyunca ne kadar ahmakmışım dedim. Her insanı kendim gibi düşünmemem lazım, mesafeyi korumak lazım bazılarıyla. Bahsettiğim kişi İş yerimizde çalışan birisiydi, abi kardeş samimiyetindeydik şu an mesafeliyim. Sonra da neden toplum içerisinde pasif kalıyorsun gel insan içinde içersin çayını diyorlar eee herkes menfaatinde olup atıp tutunca benim başım ağrısın istemiyorum kendi halimde rahatım. Aklıma geldikçe ne evlenmek geliyor içimden ne de insanlar içerisinde oturmak, kendi evimin arabamın işimin sahibi olup kedi sahibi olmak istiyorum. Hayvanın seni her türlü şekilde sevmesi, sevdirmesi ne kadar güzel. Bir de bazıları var muhabbet yok samimiyet yok kardeşim, kankam, canım diye konuşarak lafa giriyor. Direkt itici geliyor bana. Spor salonunda var böyle tipler, Kolay gelsin diyorum yüzüme bakmıyor selam veriyorum bakmıyor falan anlıyorum ki ortada para veya dostluk yoksa kimsenin umurunda değilsin. Anlayacağım o ki ailen dışında kimsenin umurunda değilsin, paran varsa insanlar var paran yoksa pek çevren olmayabiliyor. Örneğin: Parasız birisi olsanız sizle yemeğe gitmek istemeyebilirler ama paranız varsa size yemekte ısmarlarlar her türlü yalakalığı da yaparlar. İnsanların bu kadar menfaat içinde İş yapmaları canımı sıkıyor, herkesi kendim gibi biliyormuşum meğer, alttan alsan üstüne çıkıyorlar. Kusura bakmayın lafı fazla uzatmış olabilirim, içimi dökmek istedim. Sizin düşünceleriniz ve öneriniz neler?
Muhattap olma bakkal yada pazar gibi bir yere girerken Selamün Aleyküm usta dersen selam verirler

Mesafe koyman gereken insan yaptıklarıyla kendini belli eder zaten. Ben kaç kere satıldım anlatamam. Hiç kimseye güvenmemeyi öğreniyorsun bir zamandan sonra. Güveniyorsan da kontrollü güvenmen lazım. Her durumda yanında bir sürü kişi bile olsa yalnız olduğunu düşünerek hareket et. Ben sadece 1 arkadaşım dışında kimseye ne gelecek planlarımı, ne beni etkileyen bir olayı, ne de başka bir şeyi anlatmıyorum. Bu konuda da ben menfaatçiyim. Onların bilmesi bana hiçbir şey kazandırmıyor, bilmesinler o zaman. Selam veriyorsun yüzüne bakmıyorlar, bir dahakine selam verme. Boş konuşmak, fazla samimi olmak, kasıntı olmak hayatını berbat bir hale getirir. Bak ben mesela şu an hayatımın gidişatını komple değiştirecek bir karar verdim ve bunu uygulamaya soktum. Bundan hiçbir Allah'ın kulunun haberi yok. Bilseler ne olacak? "kardeşim bence yapma, sakın yapma yanarsın" gibi boş sözler söylemekten başka ne faydaları olacak? Hayatımda şu zamana kadar hep kendi istediğimi yaptım ve hep öyle yapacağım. Çünkü bu benim hayatım. Hata yaptıysam da arkasında durmayı bilirim. Ne tanıştığın insanlar, ne ailen arkadaşların hiç kimse başrol değil kardeşim. Kimseyle muhatap olmanı ya da kendini kanıtlamanı gerektirecek bir durum yok. Bırak insanlar kendi çıkarlarını gözetsinler. Sen onlardan olma, onları kıskandıran ol.

Kimseye kimse hakkında bir şey deme konuşma herkes böyle Gider üstüne fazlasını koyar başkasına anlatır sonra olan sana olur Ne yediğini ne yaptığını ne aldığını söyleme kimseye Emin ol kafan rahat olacak Az konuş öz konuş bak o zaman değerin nasıl artıyor konuyla alakalı olmayabilir bazı yerler fakat bilmeniz gereken şeyler bunlar Herkes sizle iyi gibi takılıp ağzınızdan laf alabilir söyleme dersin bir bakarsın is yerinde duymayan yok önemli konular bunlar agizin kan doluyken bile kimseye bir şey söylemeyeceksin sırrını anlatmayacaksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı