İnsanlar şifresiz oturum açma için neden netplwiz gibi araçları kullanıyor?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 2004 sürümüyle birlikte netplwiz aracındaki "Kullanıcılar bu bilgisayarda oturum açmak için bir ad ve parola girmelidir" seçeneği varsayılan olarak gizlenmeye başlandı. İnsanlar da bu seçeneği geri getirmek için birçok makale yayınlamış.
Peki Windows 8'den beri neden şifresiz oturum açma için insanlar netplwiz gibi araçları kullanıyor da direk Ayarlar'a girip şifreyi oradan kaldırmıyorlar?

Ben Microsoft hesabım ile Windows 10 kullandığım zamanlar netplwiz kullanıyordum çünkü özel bir sebebim vardı.

Microsoft hesabınızı bağlayınca Windows şifreniz Outlook hesabınızın şifresi oluyor ve kaldıramıyorsunuz. O yüzden netplwiz kullanıyordum ben :)

Ben Microsoft hesabım ile Windows 10 kullandığım zamanlar netplwiz kullanıyordum çünkü özel bir sebebim vardı.

Microsoft hesabınızı bağlayınca Windows şifreniz Outlook hesabınızın şifresi oluyor ve kaldıramıyorsunuz. O yüzden netplwiz kullanıyordum ben :)
Peki hiç bağlamayıp yerel hesap kullansak ve bu şekilde şifre falan da girmek zorunda kalmasak olmaz mı?

Peki hiç bağlamayıp yerel hesap kullansak ve bu şekilde şifre falan da girmek zorunda kalmasak olmaz mı?
O zaman üşeniyordum.

64 bit kurmak için format atınca yerel hesap kullandım, hiç uğraşmadım.

Kafam rahat, pat basıyorum butona kendisi açılıyor. Tabii yavaş IDE HDD olduğundan gidip kendime çay falan yapıyorum. Gelince anca açılmış oluyor.

O zaman üşeniyordum.

64 bit kurmak için format atınca yerel hesap kullandım, hiç uğraşmadım.

Kafam rahat, pat basıyorum butona kendisi açılıyor. Tabii yavaş IDE HDD olduğundan gidip kendime çay falan yapıyorum. Gelince anca açılmış oluyor.
O tip bir durumda zaten şifresiz yerel hesap şart :)
Sistem zaten eski IDE HDD yüzünden yavaş açılıyor, bir de Microsoft hesabı şifresini girmek gerekirse o zaman çay yapıp gelirsin sonra şifreyi girip Enter'a bastıktan sonra bir çay daha yaparsın :D
Bu arada ben yerel hesabıma Microsoft hesabımı uygulama hesabı olarak ekledim. Microsoft Store'dan falan rahatlıkla uygulama indirebiliyorum ve buna karşılık yine de kendim istediğim şekilde bağımsız şifre koyabiliyorum. Şu anda hesapta şifre var ama ben normalde hesabıma şifre falan da koymam. Bilgisayarda birden fazla hesap var ve şifre koymazsam her açılışta en son oturum açılmış hesaba hiç sormadan tekrar giriş yapıyor ve tekrar çıkmakla uğraşmam gerekiyor. O yüzden şifre var yani. Yoksa şifre falan da koymayı sevmiyorum.

Bazı kişiler direkt Microsoft'tan key aldıkları için hesaplarına yerleşiyor. Microsoft'u orijinalleştirmek için hesaplarını giriyorlar. Bazıları ise E-Posta vs. uygulamaları kullanabilmek için hesaplarına giriş yapmak zorunda kalabiliyorlar. Yani kısacası her şeyin bir nedeni var.

Bazı kişiler direkt Microsoft'tan key aldıkları için hesaplarına yerleşiyor. Microsoft'u orijinalleştirmek için hesaplarını giriyorlar. Bazıları ise E-Posta vs. uygulamaları kullanabilmek için hesaplarına giriş yapmak zorunda kalabiliyorlar. Yani kısacası her şeyin bir nedeni var.
Microsoft'tan Windows 10 lisansı alınca klasik ürün anahtarı verilmiyor mu?

Geri
Yukarı