İnsanlara çok acımak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

chfumut

Hectopat
Daha fazla  
Ben aşırı üzülüyorum karşı tarafa. Adam terörist, bir sürü askerimizi şehit etmiş. Asker de bunu dövüyor ve bu adam ağlıyor. Ben adam için üzülüyorum. Kim olursa olsun fark etmez. Adama yapılana herkes oh iyi olmuş diyor. Bir yandan ben de öyle diyorum. Bir yandan da üzülüyorum. Benim buna acımamam gerekiyor. Ne kadar kendime bu adamın kötü biri olduğunu söylesem de adama acıyorum. Böyle insanlara acımamam gerekiyor. Ne yapmam gerek?

Yaşınız gereği -eğer ki küçükseniz- doğal olarak bu gibi reaksiyonlar veriyor olabilirsiniz.

Tecrübe edinmeye ve olgunlaşmaya bakın. Hayata gerçekçi bir perspektiften bakmak gerekiyor. Hepten acımamak da iyi değil fakat ucunu kaçırmamak ve dengede kalabilmek gerekiyor.
Sanırım -yazdığınız kadarıyla- biraz fazla iyi niyetlisiniz.

Ben aşırı üzülüyorum karşı tarafa. Adam terörist, bir sürü askerimizi şehit etmiş. Asker de bunu dövüyor ve bu adam ağlıyor. Ben adam için üzülüyorum. Kim olursa olsun fark etmez. Adama yapılana herkes oh iyi olmuş diyor. Bir yandan ben de öyle diyorum. Bir yandan da üzülüyorum. Benim buna acımamam gerekiyor. Ne kadar kendime bu adamın kötü biri olduğunu söylesem de adama acıyorum. Böyle insanlara acımamam gerekiyor. Ne yapmam gerek?
Bu insanlıktır. Kim ne yapmış önemli değil.

Empati kuruyorsun mis gibi. O insanında farklı bir hayatı olabileceğini düşünüyorsun çok normal.

İnsanlığın doğal duygusu. Zamanla yaşadığın olay ya da "olgunlaşmak" ile duygularını gitgide bastırırsın. Çevrenin de buna etkisi çok büyük. Kısaca zamanla her şey olur.

Biraz da içgüdüsel olarak böyle davranıyor olabilirsiniz, karşınızda ağlayan biri var sonuçta. Daha da olgunlaştıkça geçeceğini düşünüyorum, dert etmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı