İnsanlara çok acıyorum

Siz de o yorumlardaki kişiler gibi acıyorsunuz evet ama ben de dövülmesini istiyorum fakat yaşlı biriyse çok üzülüyorum
Empati kuruyor olabilirsiniz. Kişinin ne yaptığı önemli değil, dayak yiyen kişinin yerine istemeden kendinizi koyuyor olabilirsiniz. Ben bir kavga gördüğümde herhangi bir tarafa acıma veya hayranlık duymuyorum. Sanki iki robot kavga ediyormuş gibi aksiyonuma bakıp devam ediyorum. Herkes aynı hissedecek diye bir şey yok.
Aynen öyle kendimi onun yerine koyuyorum, hayatını düşünüyorum, kızı varsa o görecek falan diye üzülüyorum. Ama ben kesinlikle hiçbir insanı zorlamam

Empati kurup düşünün. O zaman fikirleriniz empati kurmadan önceki fikirlerinizden daha mantıklı ve farklı olacaktır.
Katılıyorum.

Empati kurduğunuzda büyük ihtimalle acımayacaksınız. Yine de acımıyorsanız psikolojik destek alabilirsiniz. Çünkü bu size yanlış gelmiyor olabilir, böyle ise toplum için potansiyel bir tehlikesiniz demektir.

Bu tamamen kişilik ile alakalı bir şey, ben genelde böyle insanlara zerre acımam ama senin kişiliğinden dolayı içinde bir acıma duygusu olabilir, bunu gidermenin de bir yolu var. Suçu işleyip dövülen adama üzülmek yerine (tecavüzden örnek vereceğim) tecavüz ettiği kişinin yaşadıklarını düşünürsen büyük ihtimalle bu sorun ortadan kalkar.

Katılıyorum.

Empati kurduğunuzda büyük ihtimalle acımayacaksınız. Yine de acımıyorsanız psikolojik destek alabilirsiniz. Çünkü bu size yanlış gelmiyor olabilir, böyle ise toplum için potansiyel bir tehlikesiniz demektir.
Hocam yazdığım mesaj ''tecavüz edilen kişi kendi anneniz, ablanız ya da akrabanız olsaydı; siz nasıl düşünürdünüz?'' manasındaydı.

Kim potansiyel tehlike?

Geri
Yukarı