Sürprizbozan İnsanlığımı Yitirirken okuyanlara bir sorum var

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
İnternette net birşey bulamadım ve bu merakımı gidermek istiyorum. Osamu Dazai'nin İnsanlığımı Yitirirken adlı kitabında sayfa 98'de 30 yaşlarında bir dükkancıdan bahsediyor. Dazai'nin eşi Yoşiko o dükkancı ile yattı mı? Kitapta 98. Sayfa 18. Satırda " Yoşiko'nun saf ve masum güveni, ormanın derinliklerindeki bir şelale kadar temiz ve ferahlatıcıydı. Bir gecede pis, sarı lağım suyuna dönmüştü." Yazıyor ve o günden sonra Yoşiko Dazai'nin en ufak tepkisi karşısında bile titrer olmuştu. Burada benim anlamadığım bir şey mi var yoksa Yoşikonun masumiyetinden mi yaralandılar?

Bu üzdü hocam. Ama Dazai'nin anlattığı eski olaylara bile şakaymış gibi bakıyordu bu yüzden masumiyetinden değil de saflığından yararlanmışlar bence.

Yani hocam ikisini de diyebilirsiniz aslında, yoşiko kitap boyunca saf ve güzel hislerle dolu bir karakter. O kitapta tecavüzlerin en iğrenci, en gerçekçi şekilde gösteriliyor, çok üzücü.

Yeni konular

Geri
Yukarı