İnsanoğlu hiç var olmasaydı neler olurdu?

Herkes böyle yazmış fakat benim sorduğum soru bu cevapları amaçlamıyordu. Doğa nasıl olurdu, dünya hakkında vs. ben de biliyorum soramayacağımı. :D

Dostum sana güzel bir örneği yaşadığım bir örnek ile vereyim bu yaz tatili kıbrısa tatilğe gittim ve kapalı maraş denilen bir bölgeye gittim 1974 Kıbrıs harekâtı'nda Kıbrıs'lı rumlardan oluşan nüfusu tarafından terk edilen bölgedir yani 1974 beri giriş yasak olan bir bölge birkaç yıl içinde açıldı halka içeri girdiğimde binaların yıkıldığını ve asfalttan ağaçların ve yeşilliklerin çıktığını gördüm yani bir 150 yıl daha kapalı olsa bina kalıntısı bile kalmaz diyebilirim eğer insan oğlu doğmasaydı daha güzel bir yer olurdu suları kirletiyoruz havayı kirletiyoruz ozon tabakasını zedeliyoruz buzulları eritiyoruz hayvanları zevk olsun diye kafeslere kapatıyorum havyanları öldürüp hobi olarak kafalarını duvara asıyoruz sanırım insan oğlu olmasaydı dünya sessiz sakin ve temiz bir gezegen olurdu.
Kapalı maraş sahilinden bir fotoğraf.

Dosya Ekleri

• resized_ac8d6-1a3767a345344420_355673035261845_2223339028041647159_n.jpg
    resized_ac8d6-1a3767a345344420_355673035261845_2223339028041647159_n.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 76
Böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Ama olsa düşman olurduk zaten. Birbirini tanımayan 2 farklı ırkın arkadaş olacağını sanmam. Bir de kaynaklar varken.

Bulacağımız ırk veya ırkların dost düşman ilişkisi kurabilecek iradeye sahip olmaları kesin değil dünyadaki hayvanlara benzer ırklar bulursak o zamanki teknoloji ile mutlaka rahatlıkla o gezegeni yakından inceleriz.

Dünyanın cennet olacağı konusunda herkes çok emin. Belki atalarımız milyonlarca yıl önce günümüzde olsa gezegeni mahvedecek bir canlının atasını kuruttu ve gezegeni kurtardı? Elbette yapmıştır demiyorum ama şu fikri salmak gerekli.

Dünya insanlardan ibaret değil. İnsanlar dünyayı ve doğayı sömürebildiği kadar sömürüyor ve talan ediyor fakat yenebilir miyiz bilemiyorum. Nüfus çoğaldıkça doğa kendini onarmak için ölümcül virüsler üretiyor. İnsan olsa da olmasa da doğa kendini onarabilir veya varlığını sürdürebilir diye düşünüyorum (big crunch'a kadar).

Bilince sahip varlıklar oldukça şu anki halimizden farklı bir dünya olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı