Inspiron 15 3520 laptopta yüksek CPU ve GPU kullanımı

yagiz4477

Femtopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Inspiron 15 3520 laptop

12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1235U 1.30 GHz
8,00 GB (kullanılabilir: 7,69 GB)
64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci,
Merhaba yaklaşık 3 hafta önce bir laptop aldım ve laptopta ne açarsam açayım hep CPU 100 60 70 50 oluyordu YouTube'da 480p video izlerken bile ve Görev Yöneticisi'ni açtığımda hep.

Masaüstü pencere yöneticisi, System, video ses aygıtı grafik. Diye exe dosyaları birden 20 30 40 diye uçuyolar.
Bunu yaşadığım ilk anda laptopu teknik servise gönderdim ve 6 gün sonra verdiğim gibi aynı şekilde geri aldım.
Hiçbir şey düzelmedi sonra tanıdığım bilgisayarcı abi vardı ona verdim o da 2 güne bir şeyler yaptı yine değişmedi.

Yani şöyleki sesli şeyler dinleyince açınca video ses aygıtı grafik. Uygulaması CPU'yi yiyor.
Video izlerken oyun oynarkende hepsi uçuyor mesela bunu yazarken bile masaüstü pencere yöneticisi CPU'yu 30 yapıyor.
Laptop çok ısınmayı başlıyor.

Laptopun özellikleri nedir?

Üzgünüm uzun süredir geri dönüş yapamadım. 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1235U, 1.30 GHz 8,00 GB (kullanılabilir: 7,69 GB), Windows 11 Pro 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci

Donanımsal problemden ziyade daha çok virüs var gibi geldi bana, eski bir laptop olsa hadi CPU güçsüz derdim de. Format attın mı? 8 GB W11 de yetersiz geliyor biraz da.

Donanımsal problemden ziyade daha çok virüs var gibi geldi bana, eski bir laptop olsa hadi CPU güçsüz derdim de. Format attın mı? 8 GB W11 de yetersiz geliyor biraz da.
Sorunu çözdüm. Laptop'a önce format attım ama pek bişey değişmedi. Sonra windows 10'u geri yükledim ve düzeldi. Laptop windows 11 için uygun değilmiş.

Geri
Yukarı