Instagram DM'den yollanan Reels ile virüs bulaşabilir mi?

tousi8314

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşımın attığı Reels videosunun etrafında siyahımsı hafiften gri; çerçeve gibi bir şey var, korkmalı mıyım?
Sadece bu arkadaşımın attığı bazı videolarda oluyor ve şüphelendim.
Bu tür bir yol ile telefonuma virüs bulaştırabilir mi veya bilgimi çalabilir mi?
Bunun hakkında bir bilgisi olan varsa yazabilir mi?

AF6EC32D-2DEC-4F30-84B7-D50A691F781C.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımın attığı Reels videosunun etrafında siyahımsı hafiften gri; çerçeve gibi bir şey var, korkmalı mıyım?
Sadece bu arkadaşımın attığı bazı videolarda oluyor ve şüphelendim.
Bu tür bir yol ile telefonuma virüs bulaştırabilir mi veya bilgimi çalabilir mi?
Bunun hakkında bir bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Eki Görüntüle 1884815
İmkanı yok hocam.

Instagram'da reelslerden virüs falan girmez, korkmayın paranoyak olmayın oldurmayın.
Kenarda şerit çıkmasını şu şekilde açıklayabiliriz;

1. Şeritler kırmızı renk ise RAT yersiniz.

2. Şeritler mavi ise net keylogger.

3. Şeritler mor olursa Mining virüsü.

4. Şeritler beyaz olursa temiz.

5. Ve en kötüsü şeritler siyah olursa bunların hepsini kapsıyor yani kombo yemişsiniz. Anayasanın 314. Maddesinin 9876. Satırının 90863826 Fıkrasına göre bilerek ve hayatın olağan durumuna dayanarak zararlı yazılımları üretmek paylaşmak yasaktır. Dolayısıyla arkadaşınızı dava edip enayi parası yiyebilirsiniz sevgilerle. Virüsü temizleme için ise Kaspersky ile tarama yapınız. İyi günler

Peki öyleyse neyden kaynaklı olabilir bu durum? Aynı videoyu başka bir hesabımdan kendi hesabıma gönderdiğimde bu görüntü ile karşılaşamadım. Cevaplarınız için ayrıyetten teşekkürler.

Geri
Yukarı