Instagram Fotoğraf Kalitesi Kaybı

megastasyon

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fizik Mühendisi
Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi Instagram'da ne yaparsam yapayım (fotoğraf formatını elle bile ayarlasam) görüntü kalitesi düşüyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Geçemeyeceksem fotoğraflarımı paylaşabileceğim platformlar nelerdir?

-Ayrıca kendi izlenimime göre bir fotoğrafı yükledikten bir süre sonra kalitesi biraz daha düşüyor.

Yanlış Bilgilendirme
Neredeyse her platform sunucularında daha fazla veri saklayabilmek için az ya da çok fotoğrafların boyutunu küçültüyor. Bu da fotoğraf kalitesinin düşmesine sebep oluyor. Pinterest'i deneyebilirsiniz. Pinterest'in fotoğraf kalitesini çok fazla düşürdüğünü görmedim.

Bu makaleden haberim var. Fotoğrafı anlatılan boyuta getirdiğim halde (Adobe Lightroom ile) halen kalite kaybı oluyor.
Karşılaştığın sorunu bende çok yaşadım ama bir çözüm bulamadım. Facebook kalite düşürmüyor kendi izlenimlerime göre ama tam emin değilim onda da.
Facebook un işi bu değil diye düşünüyorum. Tamamen fotoğraf odaklı bir uygulamanın kalite düşürmesi asıl sorun.

Telefonumda 4:3 ve 16:9 desteği var. Fotoğraflarımı 4:3 formatında çekiyorum. Ayarlar gayet verilen sınırların içinde.
Ben 4:3 ile çekince fotoğrafın boy kısmı otomatik kesiliyor. En iyi ayar 1:1 formatı, hiçbir kırpma sorunu olmuyor.
Screenshot_20180503-005344.png

Hocam peki Instagram'da örneğin bir oyunla ilgili ekran görüntüsü attım ve bulanık görünüyor, bunu nasıl düzeltebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı