Instagram Hesabı Satmak Yasal mı?

Hesap satımı Yasal değil, Hakkınızı arayabiliyorsunuz. Arkadaşımın hesabı çalınıp tuhaf tuhaf video'lar paylaşmışlardı, Hakkını aramıştı ve yapan arkadaşlar bulunup para cezası + Hesabı geri verdiler.

Dolandırıldığını kanıtlayabilirsen yani yazışmaları falan anlaşmayı gösterebilirsen olabilir. Ama hesap satmak almak yüzünden değil dolandırılmak yüzünden cezalandırılır.

Yoksa hesap sattım aldım gönül rızamla kim karışabilir durumuna da düşebilirsin. Çünkü zorla para almadıkları için havada kalabilir olay.

Evet benim kafam da orada karışıyor. Zorla almıyorlar ama sonuçta yazılı olarak onların tarafından bir şey vadediliyor. Diğer dolandırıcılar da böyle yapmıyor mu sonuçta zorla almıyorlar fakat parayı alınca karşılığında bir şey vermiyorlar. Zorla alınca zaten hırsızlık olmuyor mu bunun adı?

Zorla alınca zaten hırsızlık olmuyor mu bunun adı?
Gasp ya da şantaj oluyor o.

İnternet ortamında alış-verişin riski budur zaten. Dolandırılma ihtimali çok yüksektir. Ama sonuçta senden zorla para almadıkları için ve yazışmalarınız yoksa kanıtlama ihtimalin çok düşük. Adamlar savunmasında direkt "bize borcu vardı onu yolladı biz bir şey satmadık" der ve kapatırlar konuyu.

Gasp ya da şantaj oluyor o.

İnternet ortamında alış-verişin riski budur zaten. Dolandırılma ihtimali çok yüksektir. Ama sonuçta senden zorla para almadıkları için ve yazışmalarınız yoksa kanıtlama ihtimalin çok düşük. Adamlar savunmasında direkt "bize borcu vardı onu yolladı biz bir şey satmadık" der ve kapatırlar konuyu.
Yazışmalar tamamiyle duruyor. Zaten kendisini başka birisi olarak tanıtmış sonradan öğrendim. Satın alma işlemleri falan hepsinin yazışmaları var sen bunu al ben bunu vereyim vs. Yazışmalar ile sonuç sağlanabilir mi? Bir de kullandığım whatsapp apk bu bir sıkıntı yaratır mı mesajların doğruluğunun kanıtlanması açısından?

Yazışmalar tamamiyle duruyor. Zaten kendisini başka birisi olarak tanıtmış sonradan öğrendim. Satın alma işlemleri falan hepsinin yazışmaları var sen bunu al ben bunu vereyim vs. Yazışmalar ile sonuç sağlanabilir mi? Bir de kullandığım Whatsapp APK bu bir sıkıntı yaratır mı mesajların doğruluğunun kanıtlanması açısından?
Yazışmalar kanıt niteliğinde olur. Bir avukat ile bu işi çözebilirsin bence. Yoo çıktı alınacak sonuçta o konuşmaların. Telefon değil. Direkt bir avukatla görüşmende fayda var bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı