Instagram hesabım çalındı

Hocam scam epostası.

Tam olarak ne'den bahsettiğinizi anlamadım fakat şifre değişikliğinde olağan mail adresine, mail adresi değişikliğinde ise bir önceki mail adresine bir e-posta gönderilir. İşlemi siz yaptınız, yapmadınız gibisinden. Birçok servis bu yöntemi kullanmaktadır.

Tam olarak Ne'den bahsettiğinizi anlamadım fakat şifre değişikliğinde olağan mail adresine, mail adresi değişikliğinde ise bir önceki mail adresine bir e-posta gönderilir. İşlemi siz yaptınız, yapmadınız gibisinden. Birçok servis bu yöntemi kullanmaktadır.

Hocam scam epostası olduğundan eminim banlandınız diye epostadan gönderiyorlar sonra linke tıklayınca e-posta şifre soruyor sonra hesabı çalıyorlar klasik scam yöntemi.

1. İnstagram desteğe yazdım. Hala bir cevap gelmedi.
2. Eposta adresimin şifresi ve adresini girmedim o çalınmadı ona girebiliyorum.
3.Cimer ne yapsın diyen arkadaşa soeuyorum: ortada bir dolandırıcılık var cimer ne işe yarıyor acaba?
4. Telefon numarası ve eposta bile değiştirilmiş. Aöa bu kadar şey olurken instagram bir tane mesaj göndermemiş. Belki de bir parmakları var. Bilemiyorum. Çünkü bu olayı yaşayan nir tek ben değilim. Benimde dalgınlığıma geldi linke bakmadan bastım. Kafam dağınıktı.
5. Arkadaşlar yadırgamak yerine bir çözüm yolunuz varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bugün size yarın başkasına... Belki başkalarınında başına gelir. En azından buradan bakar onlarda sebeplenir.
Hocam klasik dolandırma yöntemi hala kanıyor musunuz böyle şeylere? Cimere BTK boşuna yazmışsınız bence şikayetinizi geri çekin Instagram desteğe yazın.

İnstagram destek ekibine yaz hesabın eski şifresini falan sorarlar büyük ihtimal google gibi geri veriyorlardı sanırsam doğru cevap verirsen.

“Kendi kendiniz mezarınızı kazmışsınız”
Buna “scamlenmek” deniyor, instagram gibi web siteleri kopyalayıp hesap çalıyorlar.

Hocam cimer yerine Instagram desteğe bidlirmeniz daha mantıklı olurdu.

Instagram size hiçbir şekilde DM'den ulaşıp ihlal yediğinizi bildirmez. Kanan olduğunu görünce şaşırdım açıkçası. Instagram desteğe yazın. CİMER'e ya da BTK'ye boşuna şikayet etmeyin asla ilgilenmezler.

Cimer ne yapsın bu konuda?

E-mail'ine girip "X işleminden haberdar değilim" gibisinden bir ibare olması gerek diye hatırlıyorum. Birçok sosyal medya veya video oyunlarında bu seçenek vardır ve işlem iptal edilir. E-postana bir göz gezdirir misin? Belki aynı şekilde Instagram da böyle bir yöntem yürütüyordur.

Tam olarak ne'den bahsettiğinizi anlamadım fakat şifre değişikliğinde olağan mail adresine, mail adresi değişikliğinde ise bir önceki mail adresine bir e-posta gönderilir. İşlemi siz yaptınız, yapmadınız gibisinden. Birçok servis bu yöntemi kullanmaktadır.

Hocam scam epostası olduğundan eminim banlandınız diye epostadan gönderiyorlar sonra linke tıklayınca e-posta şifre soruyor sonra hesabı çalıyorlar klasik scam yöntemi.

1. Instagram desteğe yazdım. Hala bir cevap gelmedi.
2. e-posta adresimin şifresi ve adresini girmedim o çalınmadı ona girebiliyorum.
3.cimer ne yapsın diyen arkadaşa soeuyorum: Ortada bir dolandırıcılık var cimer ne işe yarıyor acaba?
4. telefon numarası ve e-posta bile değiştirilmiş. Aöa bu kadar şey olurken Instagram bir tane mesaj göndermemiş. Belki de bir parmakları var. Bilemiyorum. Çünkü bu olayı yaşayan nir tek ben değilim. Benim de dalgınlığıma geldi linke bakmadan bastım. Kafam dağınıktı.
5. arkadaşlar yadırgamak yerine bir çözüm yolunuz varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bugün size yarın başkasına... Belki başkalarınında başına gelir. En azından buradan bakar onlarda sebeplenir.

Cimer CB hakaretten başka bir işe yaramıyor 🙂

Adamların Instagram hesabınla uğraşacağını sanıyorsan boşuna ümitlenme.
Başka bir sorunun olur o zaman yine uğraşırlar mı bilemem. Sonuçta Türkiye'desin

Geri
Yukarı