Instagram hesabımda Bitcoin reklamı paylaşılmış

Yaman AKDENİZ

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bugün arkadaşım hesabında neden BTC storysi attın dedi bende şaka yaptığını düşündüm ancak gerçekten storymde "Elon Musk is giving away 5000 BTC for Free" gibi bir Twitter postu SS'i vardı. Ben de panikleyerek hemen giriş yapılan lokasyonlara baktığımda Kiev, Ukrayna'dan giriş yapıldığını gördüm. Hemen şifremi değiştirdim unlogin yaptım o kişiyi. İşin anlamadığım tarafı çift faktör doğrulamam olduğu halde hiçbir şey gelmedi, hala risk altında mıyım?

Muhtemelen bir linke falan tıkladın ve İnstagram tokenin çalındı. Elinde token olan adama 2FA falan işlemez. Sonuçta hesabının senin bile bilmediğin gizli anahtarı o randoma benzeyen alfanumerik şifre. Şifreyi değiştirdiysen tokeninde yenilenmiştir yani korkmana gerek yok.

Muhtemelen bir linke falan tıkladın ve Twitter tokenin çalındı. Elinde token olan adama 2FA falan işlemez. Sonuçta hesabının senin bile bilmediğin gizli anahtarı o randoma benzeyen alfanumerik şifre. Şifreyi değiştirdiysen tokeninde yenilenmiştir yani korkmana gerek yok.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı