Instagram hesabımı nasıl büyütürüm?

LEJY0N

Hectopat
Selam.
Rap lyrics üzerine bir Instagram hesabı açmıştım yaklaşık 4 ay önce. İlk attığım video 250k izlenmeye ulaşmıştı. Artık şanstan mı bilemiyorum ama bu beni oldukça motive etti içerik oluşturmaya başladım. Aynı zamanda bir işte çalıştığım için hesabı büyütmeye tam olarak odaklanmıyordum. Ve paylaştığım içerikler biraz amatördü.
Şu zamana kadar kendimi biraz olsun geliştirdim ve profesyonele yakın içerikler üretmeye başladım. Yaklaşık 1 haftadır düzenli olarak günlük post atıyorum. Sanırım Instagram düzenli paylaşımları seviyor olacak ki attığım Reels videoları çok güzel izlenmelere ulaştı (120k) bu süre boyunca 200 takipçiden 350 takipçiye çıktık. Yakın bir arkadaşımın destekleriyle de Instafly kullanarak hesabı büyütmeye çalışıyoruz.
Sizlere sorum bu tarz bir Instagram hesabını daha farklı hangi yollarla büyütebilirim. Reklam vermeyi şu anlık düşünmüyorum. Ve diyelim ki hesap 10k takipçiye ulaştı. Ortalama reklam gelirleri nasıl olur?
Bu işlerle ilgilenen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
İyi sosyaller.

Harici programlar kullanman hesabın için zararlı. Etkileşimlerin düşebilir. Reels videolar ile sayfam 20 bine ulaştı. Yalnızca 30 Reels paylaştım ve 20 bin takipçiye sahibim. Reels olarak içeriğini paylaş ama Reels ne uzun olsun ne de çok kısa olsun, ben 20-30 saniye arası tutuyorum Reelsleri. Bir de gündelik paylaşımdan ziyade 2 günde bir falan Reels paylaşırsan ve arayı açmazsan oluşan etkileşimden sayfana takipçi akıyor zaten. Biraz da gündemde ne varsa onu kovalamak lazım. Rap ile alakalı bir sayfaysa rap gündeminde ne varsa ona hemen yapış.

Harici programlar kullanman hesabın için zararlı. Etkileşimlerin düşebilir. Reels videolar ile sayfam 20 bine ulaştı. Yalnızca 30 Reels paylaştım ve 20 bin takipçiye sahibim. Reels olarak içeriğini paylaş ama Reels ne uzun olsun ne de çok kısa olsun, ben 20-30 saniye arası tutuyorum Reels'leri. Bir de gündelik paylaşımdan ziyade 2 günde bir falan Reels paylaşırsan ve arayı açmazsan oluşan etkileşimden sayfana takipçi akıyor zaten. Biraz da gündemde ne varsa onu kovalamak lazım. Rap ile alakalı bir sayfaysa rap gündeminde ne varsa ona hemen yapış.

Hocam Reels'ler hesabımın kitlesine göre iyi izleniyor gibi şu anda. 3 ay boyunca hesap bomboş kalmıştı ondan dolayı bir etkileşim düştü fakat yeniden toparlanıyor gibi. Ama benim anlamadıgım Reels'ler izleniyor, takipçi gelmiyor. Beğeni geliyor takipçi gelmiyor. Reels'den toplam 50 geçmez gelen takipçi sayısı. Gerisi instafly ile GT yöntemi.
Ne önerirsiniz takipçi gelmesi için

Hocam Reels'ler hesabımın kitlesine göre iyi izleniyor gibi şu anda. 3 ay boyunca hesap bomboş kalmıştı ondan dolayı bir etkileşim düştü fakat yeniden toparlanıyor gibi. Ama benim anlamadıgım Reels'ler izleniyor, takipçi gelmiyor. Beğeni geliyor takipçi gelmiyor. Reels'den toplam 50 geçmez gelen takipçi sayısı. Gerisi instafly ile GT yöntemi.
Ne önerirsiniz takipçi gelmesi için
Bir videoda 50k beğenimin olduğu ve takipçimin 350 olduğu zamanları biliyorum. Olay aslında şöyle, sayfadan ziyade öncelikle içerikler etkileşimde oluyor yani belli bir düzene oturtunca 1 haftada etkileşim alan videolar birkaç saat içerisinde etkileşim almaya başlıyor. Yani nasıl anlatabilirim, bir video paylaşırsın tutar ama tutması 1-2 hafta sürer. Belli bir etkileşim altına girince artık attığın her reels yüksek izlenme ve beğeniye bir iki günde çıkıyor. Sayfanın o kıvama gelmesi önemli. Birkaç gönderi tutunca sayfaya takipçi gelmiyor. Aşağı yukarı attığın gönderilerin hepsi etkileşimi iyi olacak ki sayfaya takipçi akmaya başlasın. Önceliğin takipçi sayını arttırmak değil de attığın her gönderinin iyi etkileşim almasını sağlamak olsun bence. Bunu sağladığın zaman gelen takipçiyi zaten takip edemez duruma geliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı