Instagram hesabına başkası erişti

Lengthow

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selam arkadaşlar, az önce Instagram'a gireyim dedim. Bir baktım saçma sapan yabancı hesapların gönderileri çıkmaya başladı. Yaklaşık 30 kişi takip edilmiş hesabımdan. Direkt şifremi değiştirip, bütün cihazlardan çıkış yapıp hesaba authenticator ekledim. Sabah korsan bir yazılım indirmiştim, normalde kullandığım site sanıyordum farklıymış adı. Programı kurduğumda işkilenmiştim zaten bir anda kendi kendine AdBlock programı kurmuş falan. Kaspersky indirip tarama başlattım şimdi. Başka yapmamı önerebileceğiniz bir şey var mı?

Virüs tarayıcındaki Session Token'ları çalmış. Sadece Instagram'ı değil, tarayıcıda açık olan bütün hesaplarının şifresini değiştirmelisin.

Virüs tarayıcındaki Session Token'ları çalmış. Sadece Instagram'ı değil, tarayıcıda açık olan bütün hesaplarının şifresini değiştirmelisin.
Hallediyorum şimdi. Çoğu hesabımda 2 aşamalı doğrulama da vardı. İşe yaramıyor mu bu durumlarda?

Hocam kayıtlı bütün şifrelerimi mi değiştireyim yoksa bugün içinde girdiğim sitelerin değiştirmem yeterli mi?

Son düzenleme:
Hallediyorum şimdi. Çoğu hesabımda 2 aşamalı doğrulama da vardı. İşe yaramıyor mu bu durumlarda?
Hayır hiçbir işe yaramaz bu gibi durumlarda. Session Token aslında senin login olmuş kimlik bilgin anlamına geliyor. Her defasında bir siteye girdiğinde oturum açman gerekmiyor. Bunun nedeni Session Token'lar. Bu sayede site senin kim olduğunu tanıyor ve direkt erişim sağlıyor. Bir hırsız bunu çaldığında aynı erişimi sağlayabiliyor. Bütün şifrelerinizi değiştirin ve hesaplardan çıkış yapın.

Olabildiğince hepsini değiştirip authenticator ekliyorum. Muhtemelen o indirdiğim dosya yüzünden oldu. Virüs taramasından başka yapabileceğim bir şey var mı?

Olabildiğince hepsini değiştirip authenticator ekliyorum. Muhtemelen o indirdiğim dosya yüzünden oldu. Virüs taramasından başka yapabileceğim bir şey var mı?
Malwarebytes ile bilgisayarınızı tam tarama ile taratın. Tarama yaparken internetin kapalı olması daha iyi olur. İçerideki virüsün tam olarak neler yaptığını bilmiyoruz çünkü. Dediğim gibi tam tarama yapın, hızlı tarama olmasın. Ayrıca üst üste 2 defa taramak daha sağlıklı sonuç verir.

Malwarebytes ile bilgisayarınızı tam tarama ile taratın. Tarama yaparken internetin kapalı olması daha iyi olur. İçerideki virüsün tam olarak neler yaptığını bilmiyoruz çünkü. Dediğim gibi tam tarama yapın, hızlı tarama olmasın. Ayrıca üst üste 2 defa taramak daha sağlıklı sonuç verir.
Tamamdır hocam teşekkür ederim yapayım hemen.

Güvenli modda tarama yapsam daha sağlıklı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı