Instagram hesabından çıkış yapıldı

Berkay Ata

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Başlıkta da belirttiğim gibi, telefonumdaki Instagram hesabımdan çıkış yapılmıştı.
Normalde böyle bir şey olmazdı ama bugün olması biraz tuhaf geldi ve anlam veremiyorum.

Instagram giriş yapma geçmişimde şüpheli bir şey yoktu, normalde de çok giriş yapan biri değilim zaten. En son 5-6 gün önce girmiştim.
Ayrıca bilgisayardan çıkış yapılmamıştı, sadece telefondan yapıldı. Şifrem de değiştirilmemişti. Tekrar giriş yaptım ama burada Instagram'in gidip gitmemesi fazla önemli değil.

Telefonuma sızılmış olabileceği geldi aklıma. Bu beni biraz tedirgin etmekte.

Bu sorunu yaşayan pek kimseyi bulamadığım için sormak istedim.

Sadece şu tahmini yürütebiliyorum.
Ben 2-3 gün önce telefonumdaki "Dosyalarım" kısmına girip "Belgeler" deki gereksiz bulduğum şeyleri silmiştim.
Ama çıkış yapmasının bunla bir bağlantısı var mı bilemiyorum. Bilen birileri yazarsa çok sevinirim.

Selamlar. Başlıkta da belirttiğim gibi, telefonumdaki Instagram hesabımdan çıkış yapılmıştı.
Normalde böyle bir şey olmazdı ama bugün olması biraz tuhaf geldi ve anlam veremiyorum.

Instagram giriş yapma geçmişimde şüpheli bir şey yoktu, normalde de çok giriş yapan biri değilim zaten. En son 5-6 gün önce girmiştim.
Ayrıca bilgisayardan çıkış yapılmamıştı, sadece telefondan yapıldı. Şifrem de değiştirilmemişti. Tekrar giriş yaptım ama burada Instagram'in gidip gitmemesi fazla önemli değil.

Telefonuma sızılmış olabileceği geldi aklıma. Bu beni biraz tedirgin etmekte.

Bu sorunu yaşayan pek kimseyi bulamadığım için sormak istedim.

Sadece şu tahmini yürütebiliyorum.
Ben 2-3 gün önce telefonumdaki "Dosyalarım" kısmına girip "Belgeler" deki gereksiz bulduğum şeyleri silmiştim.
Ama çıkış yapmasının bunla bir bağlantısı var mı bilemiyorum. Bilen birileri yazarsa çok sevinirim.
Ayarlar> Güvenlik > Giriş Hareketleri, bu adımlarla girişleri kontrol edip istenmeyen kişileri atabilirsiniz. Tabi adam hesabınızı hackleyip kurucu çekmediyse.

Ayarlardan bağlanan cihazların konumlarını görebilirsiniz. Anormal bir durum olursa şifrenizi değiştirirsiniz.
Ayarlar> Güvenlik > Giriş Hareketleri, bu adımlarla girişleri kontrol edip istenmeyen kişileri atabilirsiniz. Tabi adam hesabınızı hackleyip kurucu çekmediyse.

Dediğim gibi hesap pek önemli değil de, bir şekilde telefonuma erişilmiş olabileceğini düşünüyorum sadece. Yani erişildiyse herhangi bir 2ad yı uzaktan etkinleştirebilirler diye korkuyorum.

Malwarebytes indirin ve tarama yapın. Sadece Instagram değil, birçok şeyiniz çalınabilir.

iOS veya, Android hangisiyse onu seçin.

Malwarebytes telefon sürümü ile veya USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayıp Malwarebytes ile Telefonunuzu seçip taratabilirsiniz.

Geri
Yukarı