Instagram iPhone 14 Pro Max çekilişi güvenilir mi?

ahmetemre_33

Centipat
Daha fazla  
Dün Instagram'da takip ettiğim bir sayfada çekiliş gördüm, başka bir Instagram sayfasına yönlendiriyordu ve ben de katıldım. Bugün bana DM'den mesaj geldi, (iPhone 14 Pro Max çıktı). Adres telefon numarası ve isim soy isim sordular ben de cevap verdim ardından şu mesajı yazdılar:
Cihaz 10 bin TL üzeri olduğu için kargolar sorumluluk kabul etmiyor bu yüzden kargo şirketleri aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri vardır ve cihazı size gönderirken sigortalı bir şekilde gönderiyoruz. Bunun ödemesini önden almak zorundayız. Sigorta bedeli 310TL + kargo gönderim ücreti 125TLdir.
Toplam 435TL.
Bu işlemler sağlandıktan sonra cihazınız anlaşmalı olduğumuz MNG ve Yurtiçi Kargo üzerinden çıkış sağlanılacaktır.
Kargonuz yola çıktığında kargo takip numarası MNG veya Yurtiçi Kargo tarafından SMS olarak iletilecektir.
Yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun🤝 (kapıda ödeme yoktur IBAN'a ile vardır )

Sonra da IBAN attılar. Sizce ne yapayım güvenmeli miyim?

Kanka hiçbirine girmeyin ve güvenmeyin çünkü tüm belgeler yalan ve abim ve ben çok dolandırıldım sakın ve sakın parayı atıyorsunuz tekrar paara istiyor ya da kaçıyor sakın hiçbirine girme ve güvenme.

Kabul etme aynısını banada yaptılar bilgisayar çıkmıştı ama parayı vermedim sonra başka hesaptan yazdın ondada aynı şeyi yazdılar zaten kapıda ödeme olmamasından anlaman lazımdı

Dün Instagram'da takip ettiğim bir sayfada çekiliş gördüm, başka bir Instagram sayfasına yönlendiriyordu ve ben de katıldım. Bugün bana DM'den mesaj geldi, (iPhone 14 Pro Max çıktı). Adres telefon numarası ve isim soy isim sordular ben de cevap verdim ardından şu mesajı yazdılar:
Cihaz 10 bin TL üzeri olduğu için kargolar sorumluluk kabul etmiyor bu yüzden kargo şirketleri aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri vardır ve cihazı size gönderirken sigortalı bir şekilde gönderiyoruz. Bunun ödemesini önden almak zorundayız. Sigorta bedeli 310TL + kargo gönderim ücreti 125TLdir.
Toplam 435TL.
Bu işlemler sağlandıktan sonra cihazınız anlaşmalı olduğumuz MNG ve Yurtiçi Kargo üzerinden çıkış sağlanılacaktır.
Kargonuz yola çıktığında kargo takip numarası MNG veya Yurtiçi Kargo tarafından SMS olarak iletilecektir.
Yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun🤝 (kapıda ödeme yoktur IBAN'a ile vardır )

Sonra da IBAN attılar. Sizce ne yapayım güvenmeli miyim?
Dostum 75 bin TL veya daha fazla fiyata satılan bir cihaz sence bu fiyatlara olabilir mi ? Biraz lütfen dolandırılmaya müsait olmayın. Bu kadar basit şeylere inanmayın artık, dolandıranlar kadar dolandırılanların bazıları da hata sadece onda mı acabayı sormuyor..

Klasik dolandırıcı taktiklerinden birisi günde yüzlerce kişiye atıyorlardır.
70-80k'lık telefon gönderiyolar, 435 TL mi ödeyemiyolarmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapmayın gözünüzü seveyim

Yeni konular

Geri
Yukarı