Instagram iPhone 14 Pro Max çekilişi güvenilir mi?

Cihaz 10K üzerinde olunca kargolar sorumluluk kabul etmiyorsa E-ticaret siteleri telefon ve bilgisayar gibi pahalı ürünleri leylekler ile yolluyor o zaman. Buram buram ben dolandırıcıyım kokan mesaj. Herkes de 60-70K’lık telefonu dağıtacak yer arıyordu zaten. Azıcık saksıyı çalıştırın.

Troll ise komik, gerçekse daha komik. Hiçbir şekilde para atmayın. Dolandırılırsınız. O tip sayfaları takip etmeyiniz.

''IBAN'a ile'' yazan bir şahıs hocam bu. Kesinlikle dolandırıcı.

Dün Instagram'da takip ettiğim bir sayfada çekiliş gördüm, başka bir Instagram sayfasına yönlendiriyordu ve ben de katıldım. Bugün bana DM'den mesaj geldi, (iPhone 14 Pro Max çıktı). Adres telefon numarası ve isim soy isim sordular ben de cevap verdim ardından şu mesajı yazdılar:
Cihaz 10 bin TL üzeri olduğu için kargolar sorumluluk kabul etmiyor bu yüzden kargo şirketleri aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri vardır ve cihazı size gönderirken sigortalı bir şekilde gönderiyoruz. Bunun ödemesini önden almak zorundayız. Sigorta bedeli 310TL + kargo gönderim ücreti 125TLdir.
Toplam 435TL.
Bu işlemler sağlandıktan sonra cihazınız anlaşmalı olduğumuz MNG ve Yurtiçi Kargo üzerinden çıkış sağlanılacaktır.
Kargonuz yola çıktığında kargo takip numarası MNG veya Yurtiçi Kargo tarafından SMS olarak iletilecektir.
Yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun🤝 (kapıda ödeme yoktur IBAN'a ile vardır )

Sonra da IBAN attılar. Sizce ne yapayım güvenmeli miyim?
İnstagram'da hepimizin bildiği büyük teknoloji kanalları harici çekiliş yapan yok, devamı avcı.

Troll ise komik, gerçekse daha komik. Hiçbir şekilde para atmayın. Dolandırılırsınız. O tip sayfaları takip etmeyiniz.

''IBAN'a ile'' yazan bir şahıs hocam bu. Kesinlikle dolandırıcı.
Önceden 10.000 TL üzeri birçok kez siparişler verdim bunu adama da belirttim.
Sonra böyle yazdı: Ürünün gelmemesi durumunda Türkiye 🇹🇷 Cumhuriyeti içerisinde bu bir suçtur bunu biliyorsunuzdur . Bu tarz küçük meblağlar için Firma neden böyle birşey yapıp yasal bir süreç ile karşı karşıya kalsın. 🙂
Bu tarz çekilişler sürekli sponsorlu olarak bir çok büyük firmalar tarafından sağlanmaktadır .Çekilişe Sponsor olmamızın sebebi ise müşteri ve kitle potansiyelimizi arttırmak bu sebebten dolayı gönlünüz rahat olsun 🙂

Ben de güvenmiyorum ama yine de sormak istedim. Teşekkürler @at4k4n.exe

Önceden 10.000 TL üzeri birçok kez siparişler verdim bunu adama da belirttim.
Sonra böyle yazdı: Ürünün gelmemesi durumunda Türkiye 🇹🇷 Cumhuriyeti içerisinde bu bir suçtur bunu biliyorsunuzdur . Bu tarz küçük meblağlar için Firma neden böyle birşey yapıp yasal bir süreç ile karşı karşıya kalsın. 🙂
Bu tarz çekilişler sürekli sponsorlu olarak bir çok büyük firmalar tarafından sağlanmaktadır .Çekilişe Sponsor olmamızın sebebi ise müşteri ve kitle potansiyelimizi arttırmak bu sebebten dolayı gönlünüz rahat olsun 🙂

Ben de güvenmiyorum ama yine de sormak istedim. Teşekkürler @at4k4n.exe

İzini bile bulamazlar ne suçu. Daha doğrusu bulmakla uğraşmazlar. 10bin kişiden 400 tl sirkelese güzel para. 10 milyon kişiden 1 TL aldığını düşün.

Geri
Yukarı