Çözüm Instagram Story Kalitesi Düşüklüğü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Evet dostum var sebebı Android de dunya kadar marka model var ve bu yuzden her telefona ozel yazılım cıkartamıyorlar ama IPhone'da bellı baslı modeller oldugu ıcın destek vermelerı daha kolay oluyor o yuzden uygulamaları optımıze etmelerı daha kolay oluyor.
Hocam unuttuğun bir şey var. Tüm Android'ler tek işletim sisteminde çalışıyor. Bir Android sürümüne optimize verseler şirketler kendi telefonuna göre getirir zaten güncellemesini merak etmeyin.

Lightroom gibi uygulamalardan Instagram'in istediği çözünürlük ve boyutlara getirirsen asla kalite kaybı yaşamazsınız. Tabii ki Instagram üzerinden düzenleme yapmadığınız sürece.
Yanlış hatirlamiyorsam 1350PIKSel ve 9:16 ayarları idi.
IPhone'da aslında bunu optimize ettiği ve işi Instagram'a bırakmadığı için bu kadar kaliteli. Android'e birçok telefon çıkıyor ve bu optimizasyonu sağlamıyor. Bilenler ayarlayıp atıyor bilmeyenler ise baba iPhone yaaa diye yorum atıyor.

Ayrıca post atarken vb bunun da ayarları vardı, Lightroom'da boyutlarda ilk önce ( internetten bakarak ) gerekli boyuta ayarlayın, sonrasında farklı kaydederken dışa farklı aktara basin, hazir ayarlar yerine özel ayarlara basın oradan çözünürlüğün kaç p olacağını olması gerektiği gibi ayarlayin, tebrikler artık galeride nasıl ise Instagram'daki fotoğraflarınız da aynen öyle... Haa kameran kötüdür oma yapacak bir şey yok fakat bunun için 92 bin TL vermektense biraz arastirilsa aslında ogrenilecek bilgiler.

Bende herhangi bir düşüş yok. Videoları 1080p çektiğiniz takdirde bir düşüş olmuyor. Fotoğraf konusu için zaten kaliteli. Ayrıca mutlaka veri kullanım ayarlarından en yüksek kalitede yükle seçeneğini aktif edin.

Bende herhangi bir düşüş yok. Videoları 1080p çektiğiniz takdirde bir düşüş olmuyor. Fotoğraf konusu için zaten kaliteli. Ayrıca mutlaka veri kullanım ayarlarından en yüksek kalitede yükle seçeneğini aktif edin.
İlginç genelde düşüyor. Arkadaşlarımda 14 pro ve 13 pro var. 1080P 60 olarak çekince düşüyor. Tabii videolar çok kısa olmuyor orası ayrı.

İlginç genelde düşüyor. Arkadaşlarımda 14 Pro ve 13 Pro var. 1080p 60 olarak çekince düşüyor. Tabii videolar çok kısa olmuyor orası ayrı.

S21 FE kullanıyorum. Samsung'un özel bir optimizasyonu var mı bilmiyorum bu model için. Fakat şaşırtıcı bir şekilde 1080p 30FPS geniş açı veya 1080p 60 FPS çektiğim videolar gayet kaliteli yükleniyor. Önceden iPhone 7'mde 1080p 60FPS çektiğim videolar için de kalitede bir düşüş yoktu. Kesinlikle veri kullanımı ayarlarından yüksek kalitede yüklemeleri açmak çok önemli diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı