Çözüm Instagram Story Kalitesi Düşüklüğü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
57
Daha fazla  
Instagram'a özellikle Video veya resme müzik eklediğiniz zaman kalite düşüyor. Bununla ilgil çeşitli yönlendirmeler ama genel işe yaramıyor. Bunun net ve kesim çözümünü sizinle paylaşıyorum :)

Ayarlar ve hesap bölmesine girdiğinizde veri kullanımı var, orada en yüksek kalitede yükle seçeneği aktif edin gibi öneriler söyleniyor ama bu genelde işe yaramıyor. Kalite yine düşüyor. Kendi çözümüm ve kailtenin düşmeyeceği çözümü sizinle paylaşıyorum :)

İlk olarak videomuzu veya fotoğramızı çektim. Sonra da eklemek istediğimiz müziği telefonumuza indirdik. MP3 vs. olarak. Müziği video olarak indiriyoruz.
App Store ve Google Play'den Inshot Video Düzenleyici aracını indirin ve çalıştırın. Sonrasında Videonuzu veya fotoğrafınızı seçip müzik kısmından indirdiğiniz müziği ekleyin.

Lightroom gibi uygulamalardan Instagram'in istediği çözünürlük ve boyutlara getirirsen asla kalite kaybı yaşamazsınız. Tabii ki Instagram üzerinden düzenleme yapmadığınız sürece.
Yanlış hatirlamiyorsam 1350PIKSel ve 9:16 ayarları idi.
IPhone'da aslında bunu optimize ettiği ve işi Instagram'a bırakmadığı için bu kadar kaliteli. Android'e birçok telefon çıkıyor ve bu optimizasyonu sağlamıyor. Bilenler ayarlayıp atıyor bilmeyenler ise baba iPhone yaaa diye yorum atıyor.

Bende bir bilgi vereyim, story atarken üzerine çıkartmalar tarih vs oradaki materyallerden bir şey koyduğunuzdada kalite kaybı oluyor.

Snapchat ve Instagram sebepsizce sadece iPhone telefonlarda tam kamera kalitesini veriyor. Ya da bir sebebi var mı?

Evet dostum var sebebı Android de dunya kadar marka model var ve bu yuzden her telefona ozel yazılım cıkartamıyorlar ama IPhone'da bellı baslı modeller oldugu ıcın destek vermelerı daha kolay oluyor o yuzden uygulamaları optımıze etmelerı daha kolay oluyor.

Zaten insanların Max 2 saniye baktığı şey için bu kadar kasmaya da gerek yok. Sakin olun :)

Grafıker ya da vıdeografıker ve bu yuzden kalıtelı atmak ıstıyor arkadaşlar oyle dusun.

Geri
Yukarı