Instagram telif hakkı sorun yaratır mı?

Ya bende bu bir psikolojik hastalık gibi bir şey sanırım böyle şeyleri çok kafama takıyorum sizin de kafanızı ağrıtmış oldum kusura bakmayın.

Peki hocam son bir soru daha gerçekten kafanızı ağrıtmış oluyorum ama son birkaç gündür bu aklımdan çıkmıyor. Gönderdiğimiz itiraz şirket tarafından mı yoksa Instagram tarafından mı inceleniyor ve o incelemenin sonucunda mı videonun kaldırılıp kaldırılmayacağına karar veriliyor? İnternette bunun ile ilgili hiçbir yazı bulamadım da. Vallahi sizi de yormuş oldum cevaplarsanız çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla itiraza Instagram ekibi bakıyor. İtiraz etmiş olman tehlikeyi artırmaz. Onaylamazlar ve gönderin kalkmış olur. Ben Believer şarkısını kullandığım için telif yemiştim itiraz edince gönderiyi açmışlardı.

Bildiğim kadarıyla itiraza Instagram ekibi bakıyor. İtiraz etmiş olman tehlikeyi artırmaz. Onaylamazlar ve gönderin kalkmış olur. Ben believer şarkısını kullandığım için telif yemiştim itiraz edince gönderiyi açmışlardır.

Anladım hocam YouTube'da itiraz edince bilgilerimizi isteyip dava etmeleri hakkı var diye biliyordum. Instagram da konu ile ilgili hiçbir yazı bulamayınca otomatik olarak Instagram'ı da bu şekilde düşünmüştüm. Peki video kaç gün sonra tekrar yayına alındı.
Bildiğim kadarıyla itiraza Instagram ekibi bakıyor. İtiraz etmiş olman tehlikeyi artırmaz. Onaylamazlar ve gönderin kalkmış olur. Ben believer şarkısını kullandığım için telif yemiştim itiraz edince gönderiyi açmışlardı.

Hocam tekrar soruyorum belki kızıcaksınız ama bu şeyden dolayı başım ağrımaz değil mi? Lütfen kusura bakmayın hocam bu konularda çok hassasım ve gerçekten çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Son düzenleme:
Anladım hocam YouTube'da itiraz edince bilgilerimizi isteyip dava etmeleri hakkı var diye biliyordum. Instagram da konu ile ilgili hiçbir yazı bulamayınca otomatik olarak Instagram'ı da bu şekilde düşünmüştüm. Peki video kaç gün sonra tekrar yayına alındı.
2 saat içinde falan açtılar. YouTube'da para kazanma olduğu için daha titiz fakat Instagram sosyal medya olduğu için YouTube kadar sıkı olmaz diye düşünüyorum.

Hocam tekrar soruyorum belki kızıcaksınız ama bu şeyden dolayı başım ağrımaz değil mi? Lütfen kusura bakmayın hocam bu konularda çok hassasım ve gerçekten çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
Kızılacak bir şey yok dostum. Başın ağırmaz rahat ol. Telif hakkı diyince aklına büyük şirketler arasında dönen büyük meblağalı davaları düşünme. İnternette sistem daha farklı işliyor.

2 saat içinde falan açtılar. YouTube'da para kazanma olduğu için daha titiz fakat Instagram sosyal medya olduğu için YouTube kadar sıkı olmaz diye düşünüyorum.

Kızılacak bir şey yok dostum. Başın ağırmaz rahat ol. Telif hakkı deyince aklına büyük şirketler arasında dönen büyük meblağalı davaları düşünme. İnternette sistem daha farklı işliyor.

Çok teşekkür ederim gerçekten içim rahatladı hocam. Birkaç gündür aklımdan bu olay çıkmıyordu ve düşünmekten bıkmış durumdaydım. Cok çok sağ olun tekrar.

Yeni konular

Geri
Yukarı