Instagram Uyanıkları

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hepimiz komedi, güldürü hesapları takip ederiz. Bu hesapların sahipleri çok kurnaz, hesaplarını gizli yapıyorlar. Gizli yapma sebepleri ise bence şu; Post paylaşırlar, sonra derler ''Bu Post'a arkadaşlarınızı etiketleyin'' derler. Siz arkadaşınızı etiketlediğiniz de, ya da bir arkadaşınızı o Post'u mesaj olarak gönderdiğinizde, arkadaşınız o Post'u göremiyor, çünkü o hesap gizli bir hesap, görmesi için takip etmesi lazım.. 2 milyonluk koca koca güldürü hesapları bile bu kurnazlığı yapıyor..

Aynen. :lanet: Geçen gün arkadaşım bir gönderiyi bana DM olarak attı, baktım hesap gizli gözükmüyor dedim, sonra takip ettim gün içerisinde 10 paylaşımdan 3 tanesi reklam. Üç beş komik gönderi için taviz vermemek hemen takibi bırakmak lazım.

Hepsi aynı şeyleri paylaşıyorlar. Ama dediğiniz gibi, ayrıca reklam da çok, hikayelerinde de reklam çok. Tamam, o kadar takipçisi var, reklam alsın. Ama çok fazlalar, reklamı bir şekilde geçelim, ama dediğim, o hilekar tavırlar hoş değil. Ben gülmüşüm, arkadaşıma atıyorum, o göremiyor.. Senin gizli yapmanın sebebi; kişisel hesap değilsin, herkse hitap edeceksen, ailen ya da sevgilinden onay durumu yok, gizli hesap yapılmamalı.. Sonuçta güldürü hesapları, herkese hitap eden diye düşünüyorum ben.

Hepsi aynı şeyleri paylaşıyorlar. Ama dediğiniz gibi, ayrıca reklam da çok, hikayelerinde de reklam çok. Tamam, o kadar takipçisi var, reklam alsın. Ama çok fazlalar, reklamı bir şekilde geçelim, ama dediğim, o hilekar tavırlar hoş değil. Ben gülmüşüm, arkadaşıma atıyorum, o göremiyor.. Senin gizli yapmanın sebebi; kişisel hesap değilsin, herkse hitap edeceksen, ailen ya da sevgilinden onay durumu yok, gizli hesap yapılmamalı.. Sonuçta güldürü hesapları, herkese hitap eden diye düşünüyorum ben.
Yine hesap onların milyonlarca takipçisi olsa da istediklerini yapabilirler ama etik değil ve sinir bozuyorlar.

Hocam hesap onların, ama onlar kişisel değiller. Herkese hitap eden, komedi sayfaları olduğu için, ve burada amaçları, güldürüden çok, hilekarlık ve takipçi çekip, reklam yapmak ise, bu gerçekten amacından sapar.

Bizim arkadaşlara DM yoluyla 2 kez göndermiştim böyle gönderilerden, iki arkadaşım da ben takip etmiyorum dediler ve ben de screenshot'unu alıp yine DM yoluyla takip etmeyen arkadaşlara gönderdim.
Hani yani onlar uyanıksa biz daha uyanığız... (y)

Çok zor değil takipçi kasmak, böyle uğraşıp durmak yerine bot ile sadece telefon kullanarak bir haftada 5 bin takipçiye ulaştım, bin tanesi bıraktı ama hesabımı dondurmadan önce 4 bin küsür vardı. Sosyal mühendislikle de oluyor benim kullandığım gibi ufak tefek numaralarla da kısacası, kimse hayrına takip etmez yoksa:LOL:.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı