Instagram ve YouTube keşfeti nasıl düzeltilebilir?

alitility

Hectopat
Makaleler
14
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Her 2 uygulamada da bu sorunu yaşıyorum, YouTube'a giriyorum alakasız 50 izlenmiş bir videoyu karşıma çıkarıyor daha önce adını bile duymadığım saçma sapan bir oyunun yayını. Instagram'a giriyorum aynı şekil katiyen beğendiğim şeyler ile alakası olmayan 0 beğenili şeyler çıkıyor, hesaplar yeni değil ikisi de minimum 5 yıllık hesaplar ve keşfetinin oturmuş olması lazım bildiğim kadarıyla. Yeni hesapların destek olayını Instagram bana falan mı yıkmaya çalışıyor? İnanılmaz saçma ve sinir bozucu bir durum, oyun oynarken YouTube'u arkaya alıyorum ve sevdiğim birinin videosunu açıyorum böyle video bitiyor alakasız bir melodi geliyor. Alt Tab yapıp bakıyorum 150 izlenmiş 0 yorumlu bir video açılmış. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Beğenmediğiniz videoları ilgimi çekmiyor olarak işaretleyerek bu sorunu zamanla çizebilirsiniz.

Kanka o biraz şans işi benim telefonda beğendiğim şeyler 3 yıllık olduğu için algoritma direk full troll şeyler atıyor hiç kadın atmıyor ama arkadaşların telefonuna full kadın atıyor yada yeni hesap açınca keşfete full kadın geliyor, düzeltmesi çok zor.

Algoritmalar liseli çocuklar gibidir eğitemezsin, yönlendiremezsin.
-Foxtoyevski

Her 2 uygulamada da bu sorunu yaşıyorum, YouTube'a giriyorum alakasız 50 izlenmiş bir videoyu karşıma çıkarıyor daha önce adını bile duymadığım saçma sapan bir oyunun yayını. Instagram'a giriyorum aynı şekil katiyen beğendiğim şeyler ile alakası olmayan 0 beğenili şeyler çıkıyor, hesaplar yeni değil ikisi de minimum 5 yıllık hesaplar ve keşfetinin oturmuş olması lazım bildiğim kadarıyla. Yeni hesapların destek olayını Instagram bana falan mı yıkmaya çalışıyor? İnanılmaz saçma ve sinir bozucu bir durum, oyun oynarken YouTube'u arkaya alıyorum ve sevdiğim birinin videosunu açıyorum böyle video bitiyor alakasız bir melodi geliyor. Alt Tab yapıp bakıyorum 150 izlenmiş 0 yorumlu bir video açılmış. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Aynı sorun. Ana sayfam hep az izlenen kanallar ile doldu.

İlgilenmiyorum'u işaretleyip ilginizi çeken videoları beğenirseniz yavaş yavaş istediğiniz şeyler çıkmaya başlıyor. Sanal hesabımda full sanalla ilgili şeyler vardı yavaş yavaş gidip fenerbahenin gönderilerini beğendim, fener fan sayfalarının transfer haberlerini beğendim ve sonuç olarak artık futbol var keşfetimde.

Düzenli olarak mümkünse kanallar hesaplar takip edin. Devamlı olarak beğendiğiniz içeriklere vs. beğeni atın, ilginizi çekmeyenleri ilgilenmiyorum işaretleyin ki algoritmanız oluşsun.

Beğenmediğiniz videoları ilgimi çekmiyor olarak işaretleyerek bu sorunu zamanla çizebilirsiniz.

Kanka o biraz şans işi benim telefonda beğendiğim şeyler 3 yıllık olduğu için algoritma direk Full troll şeyler atıyor hiç kadın atmıyor ama arkadaşların telefonuna Full kadın atıyor ya da yeni hesap açınca keşfete Full kadın geliyor, düzeltmesi çok zor.

"İlgilenmiyorum"a basın. Aynı kanaldan birden fazla video öneriliyorsa "kanalı önerme"ye basın.

Aynı sorun. Ana sayfam hep az izlenen kanallar ile doldu.

İlgilenmiyorum'u işaretleyip ilginizi çeken videoları beğenirseniz yavaş yavaş istediğiniz şeyler çıkmaya başlıyor. Sanal hesabımda Full sanalla ilgili şeyler vardı yavaş yavaş gidip fenerbahenin gönderilerini beğendim, fener fan sayfalarının transfer haberlerini beğendim ve sonuç olarak artık futbol var keşfetimde.

Günde düzenli olarak 50 60 tane kanala ve içeriğe ilgilenmiyorum/kanalı önerme diyorum fakat düzelen bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı