Instagram video izlenmesine rağmen takipçi gelmiyor

Daha fazla  
Bu hafta bir tane videom 9000 bir tanesi 3000 bir tanesi 2000 1-2 tane de 1500 izlendi. Bunların hepsi sadece bu hafta oldu. Bu toplam 15000 küsür izlenmeden sadece 15 takipçi geldi. Neden böyle olabilir ki? Yani izlenmeyle de doğru düzgün takipçi kasılmıyorsa ne yapmamı önerirsiniz? Veya YouTube'da Minecraft Shortslarına başlasam tutar mı sizce? Saatlerce uğraşıp editler yapıyorum. Ve tutuyor ama takipçi gelmiyor. Bir arkadaşım sadece Minecraft kesitlerini paylaşarak 400 izlenmeyle bile 5-6 takipçi kasıyor.

Son düzenleme:
Bu hafta bir tane videom 9000 bir tanesi 3000 bir tanesi 2000 2-3 tane de 1500 izlendi. Bunların hepsi sadece bu hafta oldu. Bu toplam 18500 izlenmeden sadece 15 takipçi geldi. Neden böyle olabilir ki? Yani izlenmeyle de doğru düzgün takipçi kasılmıyorsa ne yapmamı önerirsiniz? Veya YouTube'da Minecraft shortslarına başlasam tutar mı sizce? Saatlerce uğraşıp editler yapıyorum. Ve tutuyor ama takipçi gelmiyor. Bir arkadaşım sadece Minecraft kesitlerini paylaşarak 400 izlenmeyle bile 5-6 takipçi kasıyor.

Onları bekleme benim bir videom 35 k izlendi 1 takipçi bile gelmedi eğer takipçi istiyorsan 5 ya da 10 arası mavi tikli hesap takip et örneğin Instagram'ın kendi hesabı gibi yavaş bir şekilde hepsini takipten çık bir daha takip et bir daha çık bir daha et takipçi geliyor öyle.

İnsanlar sayfanıza geldiğinde ne ile karşılaşıyor? Az takipçili, dandik bir profil fotoğrafı, kötü bir hesap tasarımıyla mı, yoksa tam tersiyle mi? İnsanların yerinize kendinizi koymanız lazım. Ben mesela gidip bir tane videosunu beğendiğim sayfaya bakarım, sayfanın tasarımı kötüyse ve attığı 2-3 video varsa takip etmem açıkçası. İnsanlara takip etmesi için bir şeyler vermeniz gerekiyor. Yıllardır sayfa geliştirip satıyorum Instagram üzerinde ve tasarımın her şey olduğunu söyleyebilirim sana. İnsanlar sayfana baktığı zaman, sayfan onları içine çekmeli. Sadece aynı renk tonunu kullanan film sayfaları bile var düşün, tasarım sırf güzel gözüksün diye. Youtube'da shorts videoları hiç kazandırmıyor bu arada. Tutar tutmasına ama geliri önemsiyorsanız pek iyi değil.

İnsanlar sayfanıza geldiğinde ne ile karşılaşıyor? Az takipçili, dandik bir profil fotoğrafı, kötü bir hesap tasarımıyla mı, yoksa tam tersiyle mi? İnsanların yerinize kendinizi koymanız lazım. Ben mesela gidip bir tane videosunu beğendiğim sayfaya bakarım, sayfanın tasarımı kötüyse ve attığı 2-3 video varsa takip etmem açıkçası. İnsanlara takip etmesi için bir şeyler vermeniz gerekiyor. Yıllardır sayfa geliştirip satıyorum Instagram üzerinde ve tasarımın her şey olduğunu söyleyebilirim sana. İnsanlar sayfana baktığı zaman, sayfan onları içine çekmeli. Sadece aynı renk tonunu kullanan film sayfaları bile var düşün, tasarım sırf güzel gözüksün diye. YouTube'da shorts videoları hiç kazandırmıyor bu arada. Tutar tutmasına ama geliri önemsiyorsanız pek iyi değil.

Nereden satıyorsunuz.

Keşfete düşen videolardan takipçi gelme olasılığı çok düşük. Kullanıcı adınız önemli, açıklamaya takip etmelerine yönelik bir metin yazmanız önemli ancak bunlar bile çok arttırmaz. Önerilerde çıkmanız lazım ya da kız hesabı olmanız lazım sanırım başka yolu yok. :)

Onları bekleme benim bir videom 35 k izlendi 1 takipçi bile gelmedi eğer takipçi istiyorsan 5 ya da 10 arası mavi tikli hesap takip et örneğin Instagram'ın kendi hesabı gibi yavaş bir şekilde hepsini takipten çık bir daha takip et bir daha çık bir daha et takipçi geliyor öyle.
Bot geliyor.

İnsanlar sayfanıza geldiğinde ne ile karşılaşıyor? Az takipçili, dandik bir profil fotoğrafı, kötü bir hesap tasarımıyla mı, yoksa tam tersiyle mi? İnsanların yerinize kendinizi koymanız lazım. Ben mesela gidip bir tane videosunu beğendiğim sayfaya bakarım, sayfanın tasarımı kötüyse ve attığı 2-3 video varsa takip etmem açıkçası. İnsanlara takip etmesi için bir şeyler vermeniz gerekiyor. Yıllardır sayfa geliştirip satıyorum Instagram üzerinde ve tasarımın her şey olduğunu söyleyebilirim sana. İnsanlar sayfana baktığı zaman, sayfan onları içine çekmeli. Sadece aynı renk tonunu kullanan film sayfaları bile var düşün, tasarım sırf güzel gözüksün diye. YouTube'da shorts videoları hiç kazandırmıyor bu arada. Tutar tutmasına ama geliri önemsiyorsanız pek iyi değil.

Öncelikle yazdığınız şeyler için çok teşekkür ederim. Tasarımı ne ile yapacağımı bilmiyorum tam olarak. Öncelikle sayfam şu:
Siz bakarsanız daha iyi anlayabilirsiniz belki. Ben Premiere Pro After Effects tarzı programlardan edit yapan biriyim. Bana sayfa fikri verebilir misiniz neler çok tutuyor acaba?

Bot geliyor.

Öncelikle yazdığınız şeyler için çok teşekkür ederim. Tasarımı ne ile yapacağımı bilmiyorum tam olarak. Öncelikle sayfam şu:
Siz bakarsanız daha iyi anlayabilirsiniz belki. Ben Premiere Pro After Effects tarzı programlardan edit yapan biriyim. Bana sayfa fikri verebilir misiniz neler çok tutuyor acaba?
Uzun bir cevap yazayım hocam. İlk öncelikle konseptine göre bence çok daha farklı bir profil fotoğrafına sahip olmalısın böyle çok daha şekilli, insanı içine çeken tarzda. Şu an sahip olduğun profil fotoğrafı çok sade ve font ile rengi de kötü maalesef. Lütfen bu dediklerimi seni kötülüyormuş gibi söylediğimi düşünme, saatlerce uğraşıyorsun, emeğinin karşılığını almanı isterim. Bir tavsiye olarak gör. En son sayfa fikri de vereyim. Profil fotoğrafın dışında açıklama kısmında da SEO'ya elverişli şekilde yazılar yazman lazım. Youtube linkini silmen lazım öncelikle, çok kötü duruyor. Açıklama kısımlarında da görüyorum çok baştan savma yazılar yazıyorsun, "bi bak" tarzı gibi. Noktalardan sonra boşluk bırakmıyorsun. Video paylaşıyorsun, artık Instagram üzerinde her video reels şeklinde yayınlanıyor yani seni keşfetten gören insanlar dikey şekilde izlerken görüyorlar ve paylaştığın videolar hep 1080x1080 boyutunda bunları dikey yani 1080x1920 şekline ölçeklemen lazım. Görülen kapak fotoğrafları çok önemli, ekran kaydı olduğu için video kalitesi kötü olabilir ancak o kayıt içerisinden güzel bir ekran görüntüsü alıp, renk ayarlarıyla daha da netleştirip o videonun kapak fotoğrafı yapabilirsin. Çok fazla etiket kullanıyorsun ve etiketleri direkt yazdığın yazının dibine yazıyorsun, aşağıya yaz onları ve çok büyük etiketler kullanıyorsun. 293 milyon etkileşimi olan etiketler var yani, o etiketler arasında seni nasıl görsün insanlar? Daha spesifik etiketler kullanabilirsin. Böyle 500-1k civarlarında. Genel tavsiyem de şu olsun, hiçbir insan 12 gönderiyle yüksek takipçilere ulaşmıyor maalesef. 1k takipçiye 500. gönderisinde ulaşan çok kaliteli sayfalar var piyasada. Instagram üzerinde büyümek eskisi gibi kolay değil artık. Sayfa tavsiyesi olarak aslında şu an yaptığınız içerikler oldukça fazla tutuluyor. Bunlar dışında motivasyon, film-dizi ve futbol konseptleri çok iyi. Instagram üzerinden "movie4rt" sayfasına bakın mesela. Benim ana sayfamda o tür bir sayfa ve bu sayfanın adminiyle çalışmamız oldu. Bir içeriği daha kaliteli nasıl atabiliriz diye denemeler yaptık fake hesap üzerinde. Yani içeriği hazırlayıp render aldık o hesapta paylaştık, aldık paylaştık. Bu şekilde tek bir gönderiden 32 adet paylaşmışız. Hepsinin tek amacı, daha kaliteli nasıl gözükebilirdi. Emek verirseniz sonucu geliyor, merak etmeyin.

Uzun bir cevap yazayım hocam. İlk öncelikle konseptine göre bence çok daha farklı bir profil fotoğrafına sahip olmalısın böyle çok daha şekilli, insanı içine çeken tarzda. Şu an sahip olduğun profil fotoğrafı çok sade ve font ile rengi de kötü maalesef. Lütfen bu dediklerimi seni kötülüyormuş gibi söylediğimi düşünme, saatlerce uğraşıyorsun, emeğinin karşılığını almanı isterim. Bir tavsiye olarak gör. En son sayfa fikri de vereyim. Profil fotoğrafın dışında açıklama kısmında da SEO'ya elverişli şekilde yazılar yazman lazım. YouTube linkini silmen lazım öncelikle, çok kötü duruyor. Açıklama kısımlarında da görüyorum çok baştan savma yazılar yazıyorsun, "bir bak" tarzı gibi. Noktalardan sonra boşluk bırakmıyorsun. Video paylaşıyorsun, artık Instagram üzerinde her video Reels şeklinde yayınlanıyor yani seni keşfetten gören insanlar dikey şekilde izlerken görüyorlar ve paylaştığın videolar hep 1080x1080 boyutunda bunları dikey yani 1080x1920 şekline ölçeklemen lazım. Görülen kapak fotoğrafları çok önemli, ekran kaydı olduğu için video kalitesi kötü olabilir ancak o kayıt içerisinden güzel bir ekran görüntüsü alıp, renk ayarlarıyla daha da netleştirip o videonun kapak fotoğrafı yapabilirsin. Çok fazla etiket kullanıyorsun ve etiketleri direkt yazdığın yazının dibine yazıyorsun, aşağıya yaz onları ve çok büyük etiketler kullanıyorsun. 293 milyon etkileşimi olan etiketler var yani, o etiketler arasında seni nasıl görsün insanlar? Daha spesifik etiketler kullanabilirsin. Böyle 500-1K civarlarında. Genel tavsiyem de şu olsun, hiçbir insan 12 gönderiyle yüksek takipçilere ulaşmıyor maalesef. 1K takipçiye 500. gönderisinde ulaşan çok kaliteli sayfalar var piyasada. Instagram üzerinde büyümek eskisi gibi kolay değil artık. Sayfa tavsiyesi olarak aslında şu an yaptığınız içerikler oldukça fazla tutuluyor. Bunlar dışında motivasyon, film-dizi ve futbol konseptleri çok iyi. Instagram üzerinden "movie4RT" sayfasına bakın mesela. Benim ana sayfamda o tür bir sayfa ve bu sayfanın adminiyle çalışmamız oldu. Bir içeriği daha kaliteli nasıl atabiliriz diye denemeler yaptık fake hesap üzerinde. Yani içeriği hazırlayıp render aldık o hesapta paylaştık, aldık paylaştık. Bu şekilde tek bir gönderiden 32 adet paylaşmışız. Hepsinin tek amacı, daha kaliteli nasıl gözükebilirdi. Emek verirseniz sonucu geliyor, merak etmeyin.

Öncelikle asla eleştirilerinizi kötü algılamam. Aksine beni eleştirinki doğrularımı daha iyi görüp kendimi daha güzel geliştirebileyim. Açıkçası yazdığınız yazının tamamını hiç sıkılmadan birçok şey öğrenerek okudum. Demek istediğin sanırım videoların kapak gösterimi güzel olsun gören biri tıklamak istesin ilgi çekici dursun diyorsun. Çok sağ ol hepsini tek tek uygulayacağım. Ve ayrıyeten fazla zamanını almassam.

Bu arkadaş benden etkilenip hesabını kurdu. Fakat edit bile yapmamasına rağmen benden çok az uğraş ile benim seviyeme 2 günde erişti. Açıkçası bu beni şaşırttı. Sence bu kanalda olup bende olmayan ne vardır peki?

Öncelikle asla eleştirilerinizi kötü algılamam. Aksine beni eleştirinki doğrularımı daha iyi görüp kendimi daha güzel geliştirebileyim. Açıkçası yazdığınız yazının tamamını hiç sıkılmadan birçok şey öğrenerek okudum. Demek istediğin sanırım videoların kapak gösterimi güzel olsun gören biri tıklamak istesin ilgi çekici dursun diyorsun. Çok sağ ol hepsini tek tek uygulayacağım. Ve ayrıyeten fazla zamanını almassam.

Bu arkadaş benden etkilenip hesabını kurdu. Fakat edit bile yapmamasına rağmen benden çok az uğraş ile benim seviyeme 2 günde erişti. Açıkçası bu beni şaşırttı. Sence bu kanalda olup bende olmayan ne vardır peki?
İkinizin yeri de çok farklı hocam. Biriniz Instagram biriniz Youtube üzerinden gidiyor ve sen daha spesifik bir alana içerikler yapıyorsunuz ama arkadaşınız Youtube üzerinden İngilizce olarak ve bütün dünyanın izleyebileceği şekilde paylaşımlar yapıyor. O, daha global çalıştığı için kitlesinin çok fazla olması daha normal ancak senin çalıştığın kitle şu an sadece Türkiye'de bulunan ve sayısını sallıyorum 1 milyonluk bir kitle gibi düşünebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı