Instagram'da adının yanına İsrail bayrağı koymak yasal mı?

Daha fazla  
Benim tanıdığım bir arkadaş var. Instagram ve X'te adının yanına İsrail bayrağı emojisi koymuş. Sosyal medyadakiler Gazze'deki malum durumdan dolayı hassaslar biliyorsunuz; ama bu arkadaş tahrik edici, İsrail'i övücü, provokatif şeyler paylaşmıyor. Şimdi bu arkadaşın yaptığı şey yasal mı? Tck 216 ya da başka bir kanuna göre hakkında dava açılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ne saçma bir konu isteyen istediğini paylaşır koyar da, başkasının özgürlüğünü kısıtlamıyor veya herhangi bir zarar vermiyor. Yasalara göre İsrail bayrağı herhangi bir terör örgütü vs de değil. Hiçbir şey yapamazsın.

Benim tanıdığım bir arkadaş var. Instagram ve X'te adının yanına İsrail bayrağı emojisi koymuş. Sosyal medyadakiler Gazze'deki malum durumdan dolayı hassaslar biliyorsunuz; ama bu arkadaş tahrik edici, İsrail'i övücü, provokatif şeyler paylaşmıyor. Şimdi bu arkadaşın yaptığı şey yasal mı? Tck 216 ya da başka bir kanuna göre hakkında dava açılabilir mi?
Hayır.

Herkes istediği tarafı destekleyebilir sonuçta bir 'terör örgütü' desteklemiyor. Ve bunu belirtebilir, herkesin özgürülük hakkı var sonuçta. İsrail terör örgütü kabul edilmedikçe bir şey olmaz.

Geri
Yukarı