Instagram'da Alakasız Hesaplar Paylaşımlara Etiketliyor

Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara
Instagram'da son 1 haftadır çok saçma sapan şeyler yaşıyorum.

Alakam bile olmadığı gruplara dahil ediliyorum, ki tanıdığım takipçi/takip edilen yok. Yabancı paylaşımlara etiketleniyorum. Geçen günlerde de takip etmediğim bir hesabı takip etmişim üstelik o da beni takip ediyormuş. Ve bana da Takip Et/Sil sorusu gelmemişti.

Ne yapabilirim?

Gizlilik ayarlarında bahsetmeleri hiç kimse yapın. Şifrenizi değiştirip, saçma sapan takipçilerinizi çıkarın. İki faktörlü kimlik doğrulamasını açın. Mesaj ve grup isteklerini de kapatabilirsiniz saçma sapan mesajlar geliyorsa. Genelde takipçi arttırma sitelerinde kaydolunca böyle oluyor.

Geçen bana da öyle bir etiket gelmişti, ilgili sayfayı incelediğimde bayağı her postta çoğu kişiyi etiketlediklerini gördüm.

Instagram'a şikayet edip engelledim beni etiketleyen sayfayı.
Bende bugün etiketlenmişti. Spamdan şikayet attım.

Gizlilik ayarlarında bahsetmeleri hiç kimse yapın. Şifrenizi değiştirip, saçma sapan takipçilerinizi çıkarın. İki faktörlü kimlik doğrulamasını açın. Mesaj ve grup isteklerini de kapatabilirsiniz saçma sapan mesajlar geliyorsa. Genelde takipçi arttırma sitelerinde kaydolunca böyle oluyor.
Takipçi arttırma gibi siteleri asla kullanmadım hocam.

Sizi bot havuzuna düşürmüşler şifre değiştir Instagram desteğe yaz hesabınızın kullanıcı adını değiştirin önemsizse.
Hocam o nasıl oluyor şu anda anlayamıyorum. Takipçi arttırma gibi sayfalar kullanmadım. Hesap 6 yıllık. Şifremi değiştirmiştim yakın zamanda. Kullanıcı adımı değiştirebilirim.

Hocam o nasıl oluyor şu anda anlayamıyorum. Takipçi arttırma gibi sayfalar kullanmadım. Hesap 6 yıllık. Şifremi değiştirmiştim yakın zamanda. Kullanıcı adımı değiştirebilirim.

Bana oldu dediklerimi yaptım düzeldi sizi takip eden sizin takip ettiğiniz kişiler mesela postergo gibi uygulamalar kullanıyorsa ondan oluyor sanırım.

Geri
Yukarı