Instagram'da Arda Güler paylaşımı yaptığım için 3 günlük topluluk banı yedim

• Konuyu başlatan Shazz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 220

Shazz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu banı nasıl kaldırabilirim? Arda Güler'in geçtiğimiz günlerde attığı gole müzik ekleyip paylastim. Maksimum 100 bin izlendi. Cidden topluluga engel mi var bu konuda? Ben zaten bu zamana kadar futbol gündemini yakından takip edip ona göre iş yapan biriyim. Ve bu güne kadar bir sorun çıkartmadı bu uygulama. Şu an çok önemli bir iş üzerinde çalışıyoruz ve takipçilerimle bu iş için etkileşim halindeydim. İşi yaptığım adamlara ne derim? İşle alakalı reklam vs olmaması için detay veremem. Yani batırdılar beni diyebilirim helal olsun.
IMG_20240313_084646.jpg
IMG_20240313_085355.jpg

Maalesef yapabileceğiniz bir şey yok bu konuda. Sosyal medyada Futbol, Sinema sektörlerinde çok saçma telifler var bu şekilde. 3 gün beklemekten başka bir çareniz yok gibi görünüyor.

Telif hakkı banı yazıyor. Olaya profesyonel bakan ya da engel yememek isteyen biri biraz daha kuralları bilmeli diye düşünüyorum.

Uygulamada itiraz hakkı da varmış.

Telif hakkı banı yazıyor. Olaya profesyonel bakan ya da engel yememek isteyen biri biraz daha kuralları bilmeli diye düşünüyorum.

Uygulamada itiraz hakkı da varmış.
Kurallarla aram iyi, benim yaptığım paylaşım bu durumdan prim kasmak falan değildi. Bir nevi haber niteliğindeydi.

Tamam da telif denilen bir şey var demek ki kural dışı bir şey yapmışsın.

Arkadaşım bak soyle anlatayim sana, diger futbol sayfaları gibi maçın özeti yayinlandiktan sonra golun kesitini aldim arda gol atti ilk golu diyerek paylastim. Bu kadar. Zaten her yerde bunun haberi dolasiyordu bana mi ihalesi patladi diyorum yani.

Arkadaşım bak soyle anlatayim sana, diger futbol sayfaları gibi maçın özeti yayinlandiktan sonra golun kesitini aldim arda gol atti ilk golu diyerek paylastim. Bu kadar. Zaten her yerde bunun haberi dolasiyordu bana mi ihalesi patladi diyorum yani.
İtiraz hakkın var bu şekilde belirterek yazabilirsin başka yapacak bir şey yok.

Biri kasıtlı olarak şikayet etmiş ki ban yemişsin. Bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. Ayrıca Instagram gibi meta uygulamalarında İsrail içerikli bir video veya hesabı şikayet ederseniz hesabınız kapanıyor bilginize.

Kurallarla aram iyi, benim yaptığım paylaşım bu durumdan prim kasmak falan değildi. Bir nevi haber niteliğindeydi.

Kural dışı engellemişlerse itiraz hakkın var gibi duruyor. Onun dışında kurallara hakim kişinin kural ihlalinden engel yemesi pek normal değil.

Ben 'prim yapıldı' diye iddiada bulunmuyorum, olayı açıklamaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı