Instagram'da blog oluşturup ünlüler hakkında paylaşım yapmak suç mu?

melda0

Yoctopat
Daha fazla  
Bir blog açtım diyelim. O blogda bazı ünlülerin bir konu hakkında görüşlerini paylaştım ve onları gönderiye etiketledim. Kesinlikle olumlu amaçla yaptım. Böyle bir durumda herhangi bir suç teşkil etmez değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalan bilgi veya doğrulanmamış bilgi ise, iftira suçu olur muhtemelen. Girilecek riske değmez, siz mi onların bir konu hakkında düşüncelerini paylaşacaksınız, ya da kendi fikrinizi mi sunacaksınız?
Cilt bakım blogu mesela. Bir ürün hakkında gönderi oluşturdum. Tecrübelerimi memnun kalıp kalmadığımı yazdım. Ekstra olarak başka bloggerların ya da dermatologların o ürün hakkındaki düşüncelerini de değiştirmeden çarpıtmadan olduğu gibi yazdım ve gönderiye etiketledim. Amacım okuyucunun ürün hakkında yeterli bilgiye ulaşmak için kullanan kişilerin deneyimlerini aramakla uğraşacağına 1 gönderide öğrenebilmesi. Bir sorun yaratır mı bu ?

Cilt bakım blogu mesela. Bir ürün hakkında gönderi oluşturdum. Tecrübelerimi memnun kalıp kalmadığımı yazdım. Ekstra olarak başka bloggerların ya da dermatologların o ürün hakkındaki düşüncelerini de değiştirmeden çarpıtmadan olduğu gibi yazdım ve gönderiye etiketledim. Amacım okuyucunun ürün hakkında yeterli bilgiye ulaşmak için kullanan kişilerin deneyimlerini aramakla uğraşacağına 1 gönderide öğrenebilmesi. Bir sorun yaratır mı bu ?
Doğru kaynaktan almaya dikkat et, yani söylenti yerine ciddi kaynağın olsun, video veya tweet, mesaj yani. Sorun çıkmaz muhtemelen diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı