Instagram'da film kesitleri paylaşmak telif sebebi mi?

Emin Faruk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Radeon 7670M İntel HD Graphics 4000 8GB RAM İntel Core İ5-3230m 240 GB SSD
Merhaba. Filmler üzerine bir Instagram sayfası açmayı düşünüyorum. Filmlerin bazı kesitlerini çevirip alt yazı ekleyip Reels olarak paylaşsam hesabım kapatılır mı? Aykırı mı bu kurallara?

Recep İvedik 1 filminden birkaç sahne yayınladım ve telif yediği için yayından kaldırıldı.

Hayır film kesitleri paylaşan çok fazla hesap var problem olmaz.
Telif öyle bir şey değil ama sen bilirsin.

Merhaba. Filmler üzerine bir Instagram sayfası açmayı düşünüyorum. Filmlerin bazı kesitlerini çevirip alt yazı ekleyip Reels olarak paylaşsam hesabım kapatılır mı? Aykırı mı bu kurallara?
Hocam resmiyette soruyorsan, mülki sahibinin izni olmadan paylaşamazsın kesit vs. İsteklerine bağlı yani. Genelde yabancı filmler için çok uğraşan yok, ama telif yiyen de az değil.

Hayır film kesitleri paylaşan çok fazla hesap var problem olmaz.

Recep ivedik 1 filminden birkaç sahne yayınladım ve telif yediği için yayından kaldırıldı.

Telif öyle bir şey değil ama sen bilirsin.

Hocam resmiyette soruyorsan, mülki sahibinin izni olmadan paylaşamazsın kesit vs. isteklerine bağlı yani. Genelde yabancı filmler için çok uğraşan yok, ama telif yiyen de az değil.

Anladığım kadarıyla yapımcıların uğraşmasına bağlı. Aynı şey editler için de geçerli mi? Ya da bir fragmandan alıntı yapsam da aynı mı?

Anladığım kadarıyla yapımcıların uğraşmasına bağlı. Aynı şey editler için de geçerli mi? Ya da bir fragmandan alıntı yapsam da aynı mı?
Hocam sen yüz milyonlar, bir dünya zaman harcamış ve tonlarca stresin altına girip bir iş yapmışsın, birisinin senin üstünden para kazanmasını ister misin? Tanıtım videoları olacaksa ses eden yok, editlerde denk gelirse çatlatıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı