Instagram'da geçmiş nasıl silinir?

Eymen İlhan

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Hocam Instagram'da arattığımız şeyler tekrar çıkıyor. Mesela herhangi bir harfle başlayan hesap araması yaptınız ve onu geçmişten sildiniz. Fakat arama yerine o hesabın baş harfine basınca hesap tekrar geliyor bu da kötü bir görüntü oluşturuyor. Her yere baktım ama bulamadım. Var mı? Bir çözümü?

İlk önce aradığın konu ile ilgili takip ettiğin hesaplar varsa takipten çık.

Ana sayfa ya da Reels üzerinde benzer bir gönderi görürsen, gönderinin sağ üstü ya da reels ekranında sağ alttaki üç noktaya tıklayıp ''İlgilenmiyorum'' diyerek belirtmen lazım.

Ek olarak profil sayfaını açıp, sağ üstteki üç çizgiden hareketlerin > etkileşimler kısmına giderek, daha önceden görmek istemediğin hesap vb. ile ilgil ibir şey beğendiysen buradan beğenileri kaldırabilirsin.

Algoritma düzeltmek için ayrıca daha başka konulara bakabilirsin. Arama yaptığın kelimenin baş harfi ile ilgili farklı şeyler görebilirsin. Instagram bunları kökten temizleyebileceğin bir ayar sunmuyor.

Twitter ve Instagram bu konularda Google gibi değiller. Aşırı fazla veri çekiyorlar ve çoğunlukla senden aldığı veriyi geri önüne koyuyorlar. Yani yukarıdaki yöntemler ile farklı bir algoritma yaratman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı