Instagram'da rehberdeki kişiden başka biri öneriliyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Instagram'da bugün tuhaf bir bildirimle karşılaştık. Kız arkadaşımın annesi, yabancı bir erkek profili ile sanki hesap açmış gibi bildirim geldi. Ki kendisi bayağı olgun bir kadın yani günümüz teknolojisine de çok ayak uyduramaz. Yani sahte hesaplarla uğraşacak birisi de değil. Böyle bir olayın nasıl olduğunu ben ve kız arkadaşımda anlamadık. Görsel belirtiyorum ekte. Konuyla alakalı fikirleri olanlar yorum yapabilir mi lütfen?
Inkedhesap_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Instagram'da bugün tuhaf bir bildirimle karşılaştık. Kız arkadaşımın annesi, yabancı bir erkek profili ile sanki hesap açmış gibi bildirim geldi. Ki kendisi bayağı olgun bir kadın yani günümüz teknolojisine de çok ayak uyduramaz. Yani sahte hesaplarla uğraşacak birisi de değil. Böyle bir olayın nasıl olduğunu ben ve kız arkadaşımda anlamadık. Görsel belirtiyorum ekte. Konuyla alakalı fikirleri olanlar yorum yapabilir mi lütfen?
Eki Görüntüle 758768
Geçenlerde benim de dikkatimi çekti. Arkadaşımın hesabı olmasına rağmen bizde böyle bir bildirim aldık.

Sosyal medya ağlarının zincir anlayışından dolayı gelmiştir. Tanıdığınız tanıdığının tanıdığı bile karşınıza çıkabilir...
Tanıyor olabileceğiniz kişiler olsa anlarım fakat bildirime dikkatli bakınız "Sibel Abla" adıyla kayıtlı numara üzerine bir Instagram hesabı açılmış.
Hesabı tıklayıp kontrol eder misiniz ? Yeni bir hesap mı fake hesaba benziyor mu ? Bir şekilde numarasıyla işlem yapılmış olabilir. Eğer hesap fake gibi durmuyorsa saçma bir Instagram bug'ı olabilir.

Sosyal medya ağlarının zincir anlayışından dolayı gelmiştir. Tanıdığınız tanıdığının tanıdığı bile karşınıza çıkabilir...
Evet sosyal medya ağında ki bu zincirlemeden dolayı sizin profil resminizi kullanan birisi Rusya'dan profil açmış olsa bile size önerilenlerde çıkıyor bunu üniversitede derste söylemişti öğretmenimiz.

Hocam o açmasa bile onun telefonunu tanıdık birisi alıp iki sn kullanıp onay kodunu aldıktan sonra geri vermiş olabilir. Dediğim gibi bir tanıdığı yapmış olabilir.
Yani yanlışlık olma ihtimali hiç yok öyle mi ?
Tanıyor olabileceğiniz kişiler olsa anlarım fakat bildirime dikkatli bakınız "Sibel Abla" adıyla kayıtlı numara üzerine bir Instagram hesabı açılmış.
Hesabı tıklayıp kontrol eder misiniz ? Yeni bir hesap mı fake hesaba benziyor mu ? Bir şekilde numarasıyla işlem yapılmış olabilir. Eğer hesap fake gibi durmuyorsa saçma bir Instagram bug'ı olabilir.
Hesap yeni bir hesap yabancı profilleri takip ediyor. Hesapta yabancı bir hesap ama dediğim gibi yeni bir hesap. Türk bir fake hesaba benzemiyor hayır. Takip ettiği hesaplar bile yabancı hesaplar takipçileri de öyle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı