İnstagram'da Takibe Geri Dönmeyen İnsan Çeşidi

Benim çok şükür öyle bir takıntım yok. 171 takipçim ve 300'ün üzerinde takip ettiğim kişiler / hesaplar var. Yalnız değişik bir tür daha var. Önce onlar takip isteği atıyor ardından siz geri attıktan saatler sonra bir bakıyorsun takipten çıkmışlar.

Her neyse konu sahibine saygısızlık olmasın konu uzamasın. Ortaya durduk yere laf atıp sonra da lafım meclisten dışarı demek anlamsız. Hayatta başarılar.

Bu konuları pek takip etmediğin belli. Bahsettiğim kitleden çok fazla var. Ben çok karşılaştım.

Mesajım sana değildi dememe rağmen hala üstüne alınıyorsun. Anlamadığım, mesajım senin için olsa ne için burada art arda "Senin için değildi" diye vurgulayayım?

Neyse, kusura bakmayın arkadaşlar bir yanlış anlaşılma olmuş.

Bence sorun sosyal medya değil. Seçtiğimiz arkadaşları iyi tanıyamıyor olmak. Çok iyi insanlar sosyal medyaya girdiklerinde Dr. Jekyll Mr Hyde gibi dönüşüme uğramıyorlar sonuç olarak.

Orada amaç tanıdıklarınla karşılıklı takipleşmek değil mi?
Değil. İstediğini takip etmek.
Ne bu yani takipçi-takip eden sayısı arasında fark azalmasın diye mi böyle yapıyorlar?
Daha çok farka değil de orana bakıyorlar.
Ben şimdi ezik miyim yani?
Evet(!)
Açıkçası dediğini biraz ben de yapıyorum. Ama benim hiçbir fotoğrafım bile yok. Takip ettiğim adam sayısı 10, takipçim 40 civarı. Neden derseniz sevmediğim kişiler, ya da sevsem bile boş gönderi attığını düşündüğüm kişiler. Susturma özelliği bir yerden sonra geldi. Ben ana sayfamı açtığımda takip ettiğim ünlüdür, yakın arkadaşımdır, sevgilimdir, takip ettiğim futbol takımıdır, mizah sayfasıdır vb. gönderiler görmek isterim. Zamanında durum böyleydi. Şimdi ise zevk işi gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı