Instagram'dan Küfür Edildiğinde Şikayet Edilirse Ne Olur?

@die
Umarım dava açmamıştır da sıkıntı yaşamazsın, yaşında fazla yok tahminice 20 bile değilsin. Sen yine de efendi ol, klavye başından insanlara küfür etme. Bir sıçrarsın iki sıçrarsın üçüncüde sert kayaya çarparsan üzerler seni.
sanki sende bi tık adama sana küfür etmesi için falan zorluyorsun gibime geldi? Buda tahrik suçu.

@die

sanki sende bi tık adama sana küfür etmesi için falan zorluyorsun gibime geldi? Buda tahrik suçu.
Hocam tahrik suçunun çok bir etkisi yok. Bende yaşadım da aynı şeyi karşımdaki tahrikle suçlandı. Fakat ne ceza verdiler ne dediler hiç hatırlamıyorum o kadar küçük şeyler.

Yazdığımı geri alıyorum, huylu huyundan vazgeçmez, büyük ihtimalle tipik klavye erkeğisin, böyle devam et bir yerde patatırlar, benim gibi birine denk gelme boş teneke seni.
Beni niye alıntı yaptın ki onu anlamadım?
Şu yazdıklarından dolayı,adama teneke meneke demişsin,tahrik olup bassa küfürü sana direk dava açarsın dimi? 😁

Hocam tahrik suçunun çok bir etkisi yok. Bende yaşadım da aynı şeyi karşımdaki tahrikle suçlandı. Fakat ne ceza verdiler ne dediler hiç hatırlamıyorum o kadar küçük şeyler.
Benim bildiğim tahrik seviyeside var,ağır tahrik-hafif tahrik diye ayrılıyor,ağır tahrikten adam öldürüp çıkanlar var,kaldıki sosyal medyada herkes herkese her türlü tahriki kolay şekilde yapabiliyor,şimdi bu arkadaş diğerine teneke meneke demiş ama diğeri gayet usturuplu şekilde cevap vermiş,insanımız asabi biraz şimdi bu teneke diyene bassa küfürü gitse hakim karşısına bence hakimde biraz hak verir.

Son düzenleme:
Şu yazdıklarından dolayı, adama teneke meneke demişsin, tahrik olup bassa küfürü sana direk dava açarsın değil mi? 😁

Dava açmam, onu yazma sebebim insanca uyarıma herif alaylı bir şekilde yanıt vermişti o yüzden.

Konuyu açan arkadaş için yazmıyorum bunu, mesela yüzüme karşı gelip küfür edemeyip uzakta olmasına güvenip veya internette, sosyal medyada bir kullanıcı adı arkasına saklanıp insanlara küfür edecek kadar ezik olan birine herhangi bir şey yapmaya gerek yok, hayat boyu bu eziklikle yaşaması en büyük cezadır zaten.

Dava açmam, onu yazma sebebim insanca uyarıma herif alaylı bir şekilde yanıt vermişti o yüzden.

Konuyu açan arkadaş için yazmıyorum bunu, mesela yüzüme karşı gelip küfür edemeyip uzakta olmasına güvenip veya internette, sosyal medyada bir kullanıcı adı arkasına saklanıp insanlara küfür edecek kadar ezik olan birine herhangi bir şey yapmaya gerek yok, hayat boyu bu eziklikle yaşaması en büyük cezadır zaten.
Ezik olduğunun farkında olmadığı için büyük bir ceza olması lazım. Ancak ondan sonra ezik olduğunun da farkına varır. Yani büyük ceza x 2.

Ezik olduğunun farkında olmadığı için büyük bir ceza olması lazım. Ancak ondan sonra ezik olduğunun da farkına varır. Yani büyük ceza X 2.

Ben de çok hata yaptım cahilken, kişinin sadece kendisini değil ailesini de düşünmek lazım, alacağı cezayı sadece kendisi değil ailesi de alıyor o yüzden belli bir yaşın altındaysa uğraşmaya gerek yok zaman içerisinde olgunlaşıyor insan ve büyük bir pişmanlık içinde yaşıyor.

Geri
Yukarı