Anonim Instagram hesabı CİMER'e şikayet edilirse ne olur?

Mehmet_ali6363

Centipat
Daha fazla  
Bu aralar insanlar birbirlerini CİMER'e şikayet etmekten zevk alıyor. Etmedim, edilmedim fakat merak ettiğim yanı gerçek hayatıyla ilgili hiçbir kanıt bilgi bulundurmayan anonim Instagram hesapları edilirse ne olur? Gerçekten bulurlar mı?

Eğer Whonix üstüne Qubes kurup bu işleri yapıyorlarsa hatta sürekli ip değiştiriyor ve gizliyorlar bulmaları zorlaşır. Hatta neredeyse imkansız, üstüne DNS farklı ise (Türkiye'de değilse hayatta bulamazlar.). Fakat bunlar yoksa bulabilirler. Instagram'a nasıl bağlandığı önemli. Eğer kurban bilgisayarın üzerinden iş yapıyorlarsa o bilgisayar yem olur. Ben bir anımı anlatayım. Kendi IP adresini gizleyen birisi vardı ama ülkesini söylemeyim. İşte Hacker fakat deli gibi araştırıp buldum (IP'sini bulamamış kullanıcılar. Forumlara sormuşlar.) sonra devlet sitesinde de vardı. Yurtdışı ise işleri daha zor ama hangi ülke olduğuna bağlı. 2018'in başından kalma bir anı. Devamını anlatmayım çünkü sakıncalı. Neyse devlet kusursuz değil ama server üzerinden IP gizleniyorsa virustotal yardımı ile bulur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı