Instagram'dan nasıl para kazanılır?

atogrimers

Picopat
Yer
Adana, Gürselpaşa
Daha fazla  
Arkadaşlar 18 yaşın altındayım, sosyal medya üzerinden uygulamalardan iş yaparak para kazanılabileceğini duydum, ben de en çok Instagram kullanıyorum. Bu platform üzerinden para kazanmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Dediğim gibi 18 yaşın altındayım ona göre şeyler önerirseniz sevinirim.

İlk kural; eğitim, taktik gibi vaatlerde bulunan hiç kimseye para kaptırma. Instagram da para kazanmanın tek bir yolu var. O da kaliteli içerik üretip takipçi sayısı artırmak. Kaliteli içerikler ürettikçe takipçi sayın artar ve zamanla takipçi sayına göre hesabında yayınlaman için reklam teklifleri alırsın. Böyle 3-5 ayda olabilecek bir iş değil bu. Emek ve zaman lazım.

Arkadaşlar 18 yaşın altındayım, sosyal medya üzerinden uygulamalardan iş yaparak para kazanılabileceğini duydum, ben de en çok Instagram kullanıyorum. Bu platform üzerinden para kazanmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Dediğim gibi 18 yaşın altındayım ona göre şeyler önerirseniz sevinirim.

Sakın Instagram para kazanma kurslarına para verme
Güzel ilgi çekici ve revaçta olan içerikler bulup paylaş
Herkesin yaptığını yapma farklı ol
Gelen reklam tekliflerini samimi şekilde anlat (arkadaşlar bu ürün çok güzel deyip kendinin bile beğenmediğin ürünü tanıtma durum sende patlar satıcıda değil)
Herkese ve her yaşa uygun içerik üret
Bot basma
3 ay sonra para yok deyip bırakma

İçerik üreterek. Güzel içerikler üretirsen zamanla reklam teklifleri gelir.
İlk kural; eğitim, taktik gibi vaatlerde bulunan hiç kimseye para kaptırma. Instagram da para kazanmanın tek bir yolu var. O da kaliteli içerik üretip takipçi sayısı artırmak. Kaliteli içerikler ürettikçe takipçi sayın artar ve zamanla takipçi sayına göre hesabında yayınlaman için reklam teklifleri alırsın. Böyle 3-5 ayda olabilecek bir iş değil bu. Emek ve zaman lazım.
Sakın Instagram para kazanma kurslarına para verme
Güzel ilgi çekici ve revaçta olan içerikler bulup paylaş
Herkesin yaptığını yapma farklı ol
Gelen reklam tekliflerini samimi şekilde anlat (arkadaşlar bu ürün çok güzel deyip kendinin bile beğenmediğin ürünü tanıtma durum sende patlar satıcıda değil)
Herkese ve her yaşa uygun içerik üret
Bot basma
3 ay sonra para yok deyip bırakma
Hocam biraz saçma bir örnek olacakta Kurtlar vadisi hesabı açsam, edit filan yapsam hesap büyüse reklam teklifleri gelir mi? Ve kazancım ne kadar olur en az ve en fazla?

Hocam biraz saçma bir örnek olacakta Kurtlar Vadisi hesabı açsam, edit filan yapsam hesap büyüse reklam teklifleri gelir mi? Ve kazancım ne kadar olur en az ve en fazla?

Hocam en az ve en fazla diye bir şey yok. Yani belki milyonlar bile kazanırsın fakat herhangi bir şey belirtmek zor. Bunun için bol etkileşimin olması lazım ve tanınman lazım. Ayrıca kurtlar vadisine pek teklif geliceğini sanmıyorum, yine de gelir, gelir de kişisel bir blog hesabına daha çok reklam teklifi gelir.

Hocam en az ve en fazla diye bir şey yok. Yani belki milyonlar bile kazanırsın fakat herhangi bir şey belirtmek zor. Bunun için bol etkileşimin olması lazım ve tanınman lazım.
Hocam atıyorum reklam başına ne kadar para verirler? Ve en az kaç takipçi olmalıyım 70.000 yeterli olur mu?

Hocam atıyorum reklam başına ne kadar para verirler? Ve en az kaç takipçi olmalıyım 70.000 yeterli olur mu?

Kesin bir bilgi yok fakat bu reklamdan reklama değişir. Misal bir iş adamı gelir 10k verir bir kişisel hesap gelir 3000-4000 lira verir. İşte çekiliş vs sayfanın tanınması lazım.

Bu zamana kadar edit sayfalarından öyle çok kazanıp da reklam alanını görmedim genelde hep mizah hesapları çok reklam ve etkileşim alıyor. Edit yeteneğin varsa bunu instagramda para kovalamak yerine freelancer sitelerinde ilan açabilirsin şöyle şöyle editlerinizi yapabilirim tarzında.

Özgün içerikler üretip hesabını büyütmeli ve hesabına etkileşim kazandırmalısın. Bunun için başta biraz zorlanabilirsin bu yüzden dışardan destek almak faydalı olur. Buradan da fikir edinebilirsin bence hesabını büyütmen için. Hesabı büyüttükten sonra elbette hesabın daha ilgi çekici olacaktır ve teklifler gelmeye başlayacaktır. Reklam vererek de sayfanı ön plana çıkarman mümkün bu arada. Reklam vermenin kolay yolu da mevcut. İncele derim mutlaka

Geri
Yukarı