Instagramın Popüler Kızları Kimlerle Sevgili Oluyor?

Birçoğuyla sevgili oldum. Aslında her türden ve her yaştan kadınla sevgili oldum. 30 yaş ve üzerini özellikle tercih ederim. Neyse, konumuz bu değil 😁

Instagram konusunu şöyle açıklayabilirim:

Teknolojinin ve sosyal medyanın gelişimiyle birlikte dokunmatik toplum haline geldik ve insanlar hayatı bir simülasyon, tabiri caizse BBG evine çevirdiler. Yani olay 1984 kitabındaki Big Brother'a kadar gidiyor. İnsanların bir kısmı röntgenlenmeyi, yani yediğini içtiğini, hayatını insanlara göstermeyi ve gözetlenmeyi tercih ediyor. Diğer kısmı da takip etmeyi, dikizlemeyi seviyor. Hatta bu duruma dijital rahatsızlıklar bağlamında photo lurking, yani gizlice fotoğraf izleme/röntgenleme diyoruz. Mesela, çevrenizde böyle insanlar vardır. İnternette gezinirken, bir anda kendisini tanımadığı insanların fotoğraflarını, videolarını zaplarken bulur ve buna karşı koyamaz.

İşte kimi kadınlar, bunu tamamen izlenme güdüsüyle, kimisi de bu durumun farkında olarak, photo lurking bağımlıları üzerinden manevi haz tatmini ve maddi çıkarlar kazanmak için yapıyor. Tabi bu erkekler için de geçerli.

Sonuç olarak şikayet ettiğin bu kadınlar, ID benliğini bu sebepler bağlamında dışa vuruyor (ID benlik, Sigmund Freud'a göre insanların hayvani/ilkel dürtüleridir).

Akademik tezimi yazdığım şu sıralarda biraz derine indim, umarım açıklayıcı olmuştur :D

Ek olarak, peki sen bu kadınlarla neden sevgili oldun diyecek olursanız, birincisi daha çok insan tanımak ve renklilik. Sonuçta bir insan demek, yeni bir dil, yeni bir kültür ve yeni bir bilgi demek. Aynı zamanda sosyal ağını genişletmek demek. İkincisi ise işleyen demir pas tutmaz :D

Son düzenleme:
Kendileri gibi başka Instagram ünlüsü ile evleniyorlar. Bir tanesini yakınen tanıyorum. Ayrıca "kolpa" yapanda çok. Elemanı biliyorum tanıyorum, durumu iyi parası var ama kendini olduğundan çok daha fazla zengin göstermeye çalışıyor. Kiralık arabalar, sanki sürekli o şekilde giyiniyor gibi kıyafetleri giyip resimler, kendi adında tekne bulmuş resim çekmiş, hali ile kendi teknesi sanılıyor falan. Bekar olan ve aklı olan tam tersi gelirini gizlemesi lazım bu devirde.

Üyemiz güzel açıklamış. Bu tarz soruları kendiniz cevaplamak istiyorsanız biraz psikolojiyle ilgilenmenizi tavsiye ederim hem kendinizi hem de başkalarını tanımada oldukça faydalı bir uğraş ve aynı zamanda eğlenceli de :)

Mağara duvarlarına resimler çizilirdi şimdi instagram fotoğrafı atılıyor değişen tek şey zaman.
Birçoğuyla sevgili oldum. Aslında her türden ve her yaştan kadınla sevgili oldum. 30 yaş ve üzerini özellikle tercih ederim. Neyse, konumuz bu değil [emoji16]

Instagram konusunu şöyle açıklayabilirim:

Teknolojinin ve sosyal medyanın gelişimiyle birlikte dokunmatik toplum haline geldik ve insanlar hayatı bir simülasyon, tabiri caizse BBG evine çevirdiler. Yani olay 1984 kitabındaki Big Brother'a kadar gidiyor. İnsanların bir kısmı röntgenlenmeyi, yani yediğini içtiğini, hayatını insanlara göstermeyi ve gözetlenmeyi tercih ediyor. Diğer kısmı da takip etmeyi, dikizlemeyi seviyor. Hatta bu duruma dijital rahatsızlıklar bağlamında photo lurking, yani gizlice fotoğraf izleme/röntgenleme diyoruz. Mesela, çevrenizde böyle insanlar vardır. İnternette gezinirken, bir anda kendisini tanımadığı insanların fotoğraflarını, videolarını zaplarken bulur ve buna karşı koyamaz.

İşte kimi kadınlar, bunu tamamen izlenme güdüsüyle, kimisi de bu durumun farkında olarak, photo lurking bağımlıları üzerinden manevi haz tatmini ve maddi çıkarlar kazanmak için yapıyor. Tabi bu erkekler için de geçerli.

Sonuç olarak şikayet ettiğin bu kadınlar, ID benliğini bu sebepler bağlamında dışa vuruyor (ID benlik, Sigmund Freud'a göre insanların hayvani/ilkel dürtüleridir).

Akademik tezimi yazdığım şu sıralarda biraz derine indim, umarım açıklayıcı olmuştur :D

Ek olarak, peki sen bu kadınlarla neden sevgili oldun diyecek olursanız, birincisi daha çok insan tanımak ve renklilik. Sonuçta bir insan demek, yeni bir dil, yeni bir kültür ve yeni bir bilgi demek. Aynı zamanda sosyal ağını genişletmek demek. İkincisi ise işleyen demir pas tutmaz :D

Üyemiz güzel açıklamış. Bu tarz soruları kendiniz cevaplamak istiyorsanız biraz psikolojiyle ilgilenmenizi tavsiye ederim hem kendinizi hem de başkalarını tanımada oldukça faydalı bir uğraş ve aynı zamanda eğlenceli de :)

Mağara duvarlarına resimler çizilirdi şimdi instagram fotoğrafı atılıyor değişen tek şey zaman.

Buradaki olay instagram fotoğrafı atılmasında değil gösteriş uğruna yapılması.

Gıybet yapacağım, Allah beni affetsin.

Eskiden platonik olarak sevdiğim bir kız var. Instagram'da çok aktif. Hesabı herkese açıkken ne olup olmadığına rahat rahat bakabiliyordum ama şu an hesabı gizli. Uzun zamandır bu şekilde.

Hesabına bakabiliyorken her gün hikaye (story) paylaştığını fark etmiştim. Normal gönderi çok fazla paylaşmazdı. Takipçi ve takip edilen sayısı hep değişken. Bazen 300, bazen 500, 700 vs. Gönderi sayısı da çok değişken. 180 adet olan gönderi sayısı olmuş 110.

Takipçileri hep erkek. Fotoğraflarını beğenenler de erkek. Geçen sene birisiyle sevgili olmuştu, biyografisine ve profil fotoğrafına sevgilisini koyuyordu. Bu sevgililik durumu sadece 1 - 2 ay sürdü. Sevgilisi ile alakalı ne varsa sildi. :)

Bu tip kızlar, sevgililerini tanıdık çevreden buluyorlar bence. Hiç bilmediği erkeklerle sevgili olmuyorlar. Kendisini çok etkileyen erkeklere şans vermeyi unutmazlar.

Lise 4. sınıftayken yan sınıfın erkekleri, WhatsApp gruplarında olan kız yarışmasını anlatıyordu. Dediğim kız da dahil birçok kız kendi fotoğraflarını sergiliyorlarmış. Amaçları belli. Biz erkekler de kahkaha atardık, kızların düştüğü zavallı duruma çok gülerdik.

Saçmaladım baya, kusuruma bakmayın. Özetle Instagram kızları, önüne gelenle sevgili olmuyor. :)

Birçoğuyla sevgili oldum. Aslında her türden ve her yaştan kadınla sevgili oldum. 30 yaş ve üzerini özellikle tercih ederim. Neyse, konumuz bu değil
😁

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı