İnsydeH20 BIOS EC Firmware nasıl güncellenir?

Trollust

Hectopat
İyi akşamlar değerli forum üyeleri, ben Monster laptop kullanıcısıyım. Bildiğiniz gibi Monster laptopları Clevo üretiyor. Monster BIOS güncellemesi sunmayınca bende Clevo'nun sitesinden uygun anakart modelimi bulup güncel BIOS ve EC Firmware sürümlerini indirdim. Fakat EC Firmware'nin nasıl kurulacağını anlayamadım internette de bir yönerge bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-02-03 181923.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-03 181923.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Biz Monster A5 v17.2 modelinde. BIOS dosyasindaki setupu sağ tiklayip yonetici olarak calistir deyip yapiyoruz oluyor.
Bios ile EC firmware clevonun sitesinde ayrı olarak verilmekte. Biosla beraber değil maalesef, efi uzantılı dosya var acaba flashbelleğe atsam boot edebilirmiyim ki?
Çözümü buldum, USB belleğe bu dosyaları attıktan sonra F7 boot menüsünden efi shell'i başlatıp flashbelleğin içine girip ecflash komutunu girmek gerekiyormuş.

Son düzenleme:
Hocam
Bios ile EC firmware clevonun sitesinde ayrı olarak verilmekte. Biosla beraber değil maalesef, efi uzantılı dosya var acaba flashbelleğe atsam boot edebilirmiyim ki?
Çözümü buldum, USB belleğe bu dosyaları attıktan sonra F7 boot menüsünden efi shell'i başlatıp flashbelleğin içine girip ecflash komutunu girmek gerekiyormuş.
hocam nasıl yaptınız bende de aynı dosyalar mevcut yapamadım f7 efi shell yok yardımcı olur musun @Trollust

Yeni konular

Geri
Yukarı