Intel 10.nesil laptop işlemcileri ne zaman gelecek?

Baranatas

Decapat
Hazır resmi olarak da duyurulmuşken, sorumu sorayım dedim. Tam yeni laptop alacağım dönemde böyle bir haber olması durdurdu beni.

1) Sizce yeni nesil işlemcili laptoplar ne zaman ülkeye gelir ve ortalama fiyatları ne kadar olur (örnek olarak RTX2070'li bir laptop fiyatından verebilirsiniz.)
2) Yeni nesil işlemcili laptopların piyasaya girmesi şimdiki laptop fiyatlarını nasıl etkiler?

Şuan hali hazırda 10. nesil işlemcili laptoplar piyasada mevcut.

Güncelleme: Ancak siz galiba yüksek seviye işlemcilerden bahsediyorsunuz. Çok kısa bir zamanda gelecektir bu laptoplar. Fiyat olarak da normal fiyatlandırma da olurlar, aşırı bir pahalılık olmaz.

Dolar yükselişte, dünyada üretim çok fena hal aldı. Umarım daha kötü bir hal almaz. Fiyatların fırlaması muhtemel bir durum. Umarım böyle bir sonuçla karşılaşmayız.

Evet bütçem 10-14K arası. Bana tahmini bir süre verme şansınız var mı? Kimsenin bilgisi var mı bu konuda? Bu ay içinde almam gerekiyor.
En az 2 ay sürer gibi geliyor ama beklemeye değer. Hem Intel hem AMD çok güçlü mobil işlemciler çıkaracak. Laptop piyasası işlemci olarak çağ atlayacak. O yüzden 10-14K veriyorken yeni nesilleri bekleyin derim 😀

Kesin olmamakla beraber bence Intel 10. nesil mobil işlemcilerle bilgisayarı sobaya çevirecek. İ9 mobil işlemci 14nm olmasına rağmen 8 çekirdek ve 5.3GHz olacakmış 😂

Yakın zamanda gelecek. MSI 10. nesil i9 kullanan gaming laptop üretmeye başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı