Intel, 11. Nesil Tiger Lake ile Ryzen 4000 Serisine Rakip Olmaya Hazır

14nm ile 7nm'lik bir üretim teknolojisine karşı rekabet ediliyordu. Şimdi 10nm ve yeni çekirdek tipleriyle daha da verimli hale geleceğini düşünüyorum. Anakart kısmında da uygun atımları atar, çarpan kilidi ve O.C. mevzusunu her işlemci ve anakarta yayabilirlerse başarılı adımlar atmış olurlar.

14nm ile 7nm'lik bir üretim teknolojisine karşı rekabet ediliyordu. Şimdi 10nm ve yeni çekirdek tipleriyle daha da verimli hale geleceğini düşünüyorum. Anakart kısmında da uygun atımları atar, çarpan kilidi ve O.C. mevzusunu her işlemci ve anakarta yayabilirlerse başarılı adımlar atmış olurlar.
Öyle bir şey yapacaklarını zannetmiyorum hocam. Iphone da güya Type-C'ye geçecek yıllardır. Marka konusunda bu ikilinin birbirinden çok farklı olduğunu zannetmiyorum.

Öyle bir şey yapacaklarını zannetmiyorum hocam. Iphone da güya Type-C'ye geçecek yıllardır. Marka konusunda bu ikilinin birbirinden çok farklı olduğunu zannetmiyorum.

Intel için ana tehtid AMD değil ARM bana göre artık. Bu nedenle değişmeye başladı. 12 Nesil ile beraber performans olarak öne geçeceğini düşünüyorum zira bu yeni çekirdek teknolojilerine çok yatırım yaptılar ve başarılı bir atılıma benziyor.

Apple ise Type-C'ye geçen ilk firmalardan aslında. Telefonları dışında neredeyse tüm ürünleri Type-C arabirimini kullanıyor. Yeni serilerle beraber telefonlarda da Type-C'ye geçeceklerini düşünüyorum.

Geri
Yukarı