Intel 11900K vs. Ryzen 9 5950X

Mithrandir41

Hectopat
Yer
Barking
Arkadaşlar merhaba daha önce de konu açtım fakat Intel’in dünki tanıtımınisan sonra tekrar fikir almak istiyorum. Sadece oyun oynamayacağım fakat görebileceğim maç Fps’yi görmek istiyorum. Render işlerimde olacak az da olsa. Ben 11900K’yı bekleyecektim fakat Ryzen 9 5950X almamı tavsiye etti birçok kişi ben de önsipariş verdim. Ama burada ürün kargoya verilmeden hesaptan para kesilmez yani rahatça iptal edebilirim bununla beraber ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero anakartını’da sipariş verdim 19 Ocak'ta gelecek. Sizce doğru mu yaptım? Kısaca başlıktaki karşılaştırmadan tercihinizi açıklayrak belirtir misiniz?

Sağ olun daha iyileri sizlerin olsun. Evet son parçamda gelince aceleyle salonda geniş yerde kurdum 😃 Henüz masa hazır değil o da yakında hazır olur o zaman atarım fotoğraf. NZXT'yi düz yaptım zaten 😃
Yurtdışında mı yaşıyorsunuz ?
6400 pound güzelinden 72.000 TL ediyor =)

Konuyla alakalı olarak 5950X alarak zaten çok iyi yapmışın ama seneye DDR5 Ryzen 6000 serisi çıkınca baya bir fark olacak gibi.

Konuyla alakalı olarak 5950X alarak zaten çok iyi yapmışın ama seneye DDR5 Ryzen 6000 serisi çıkınca baya bir fark olacak gibi.
Hocam zaten itopya'ya girin bir 5800X ve RTX 3090'ın sıradan bir modelli toplama sistemi iyi bir anakartla 60000 lira rahat tutuyor. Bu zamanda parası az olan bilgisayar almasın.

5950X DDR4'ün en üst işlemcisi olacak muhtemelen. DDR3'deki 4960X gibi. Yani uzun yıllar çok rahat götürür.

Hocam, Intel seven birisi olarak diyeyim. 11.nesil K almak pişmanlıktır. En doğru kararı verdiniz. Hayırlı olsun.

Hocam zaten itopya'ya girin bir 5800X ve RTX 3090'ın sıradan bir modelli toplama sistemi iyi bir anakartla 60000 lira rahat tutuyor. Bu zamanda parası az olan bilgisayar almasın.
Yok bende 1 ay önce ona yakın bir bilgisayar topladım fiyatları biliyorum o yüzden =)

30.000 TL'ye ekran kartı alırsan eğer tabi tutar doğru ama biraz indirim kovalayıp biraz da benim gibi stoktan yana şanslı olacaksın.
5950X DDR4'ün en üst işlemcisi olacak muhtemelen. DDR3'deki 4960X gibi. Yani uzun yıllar çok rahat götürür.
Uzun yıllar götürür götürmesine, ondan yana zaten kimsenin şüphesi yok. Bende de 5900X var ama çıkan Ryzen 6000 serisi DDR5 ile geldiği için nesiller arası sıçrama baya bir fazla olacak.

i9 11900K yapılan testlere ve gelen verilere göre verimsiz denilemeyecek aslında daha da kötüsü olan bir işlemci, tekli çekirdek istiyorsanız R9 5900X'ten iyidir ancak R9 5900X diğer çoğu benchmark testinde i9 11900K ile ya birebir ya da daha iyi bazılarında i9 11900K önde ancak kullandığı güce ve verdiği performansa bakılırsa tam bir silikon israfı, 10. nesili çok sevmiştim ancak 11. nesilde olanları gördüğüm gibi Intel'den soğudum, mimari değiştirmeleri lazım yoksa 12. nesilde kara bulutlar üstlerinde olacak.

Evet İngiltere’de yaşıyorum. Sadece kada değil yalnız,monitör dahil o fiyata mâl oldu. Aslında bütçemin çok üstüne çıktım monitörü 1200 pounda aldım ama çok memnunum şuan.

Evet İngiltere’de yaşıyorum. Sadece kada değil yalnız,monitör dahil o fiyata mâl oldu. Aslında bütçemin çok üstüne çıktım monitörü 1200 pounda aldım ama çok memnunum şuan.
Hocam güle güle kullanın. Bu sistemi dizmek çok zorladı mı sizi ekonomik olarak? Bir de özel değilse ne işle meşgulsünüz? İngiltere şartlarını merak ediyorum biraz.

Geri
Yukarı