Intel 13700k için sıvı soğutma önerisi

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Selam,

Ryzen 5 2600 kullanıyordum ve soğutucu olarak Masterliquid ML240L versiyon 1 hali takılıydı ve çok memnun kaldım. Ancak başlıktaki Intel'i desteklemediğinden acaba ML240L V2 mi almalıyım yoksa başka önerdiğiniz var mı?

Selam,

Ryzen 5 2600 kullanıyordum ve soğutucu olarak Masterliquid ML240L versiyon 1 hali takılıydı ve çok memnun kaldım. Ancak başlıktaki Intel'i desteklemediğinden acaba ML240L V2 mi almalıyım yoksa başka önerdiğiniz var mı?
Sıvı soğutma için max bütçen ne kadar? Kasa modelin nedir?

Üst tarafa sadece 240mm sıvı soğutma desteklediği için 3 fanlı soğutma alamazsınız önce bunu bir belirteyim.

Bunlardan birini alabilirsin.
Aynen gerek de duymuyorum açıkçası 3 fanlı. 2 taneli yeterlidir.

Anakartımın görselde belirttiğim kısmı bana önceki TUF B450 Plus Gaming anakartıma kıyasla daha yüksek gibi geldi de soğutucuya dayanmaz değil mi? Endüstri standardı olduğunu düşünüyorum bu yüksekliğin ama sizin düşünceleriniz nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-27 152004.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-27 152004.png
    279,7 KB · Görüntüleme: 16
Aynen gerek de duymuyorum açıkçası 3 fanlı. 2 taneli yeterlidir.

Anakartımın görselde belirttiğim kısmı bana önceki TUF B450 Plus Gaming anakartıma kıyasla daha yüksek gibi geldi de soğutucuya dayanmaz değil mi? Endüstri standardı olduğunu düşünüyorum bu yüksekliğin ama sizin düşünceleriniz nedir?
Hocam üst kısım 240mm destekliyor. Bu tarz şeylerin önlemini almışlardır. Asus tuf g301 kasasında 240mm desteği yoktu ama ramlerin uzunluğuna şekline göre vs 240mm takılabiliyordu. Yani desteklemeyen kasaya bile şartlar uygun olursa takılabileceğine göre 240mm destekleyen kasaya takılır. Ucu ucuna olsa bile takılır diye düşünüyorum.

DeepCool markasını ilk defa duydum çok ses yapmaz dimi Cooler Master'a kıyasla. Hoşuma gitti tipi açıkçası.
Fanlar maxta çalışırsa her soğutma ses yapar. Biosta onun ayarı var. İşlemci 50 derece olduğunda fanlar %40 çalışsın gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı