İntel 5820K işlemci için tavsiye

• Konuyu başlatan OFT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 856

OFT

Hectopat
Yer
Antalya, Turkey
Daha fazla  
Intel 5820k işlemci için

Asus x99 deluxe anakart
EVGA X99 Classified Intel X99 Soket 2011
Msi x99 gaming 9 ack
Hangisi tercih etmeliyim evga ile asus arasında gidip geliyorum.

2.
Zalman lq 315 su soğutmam
yeterli olurmu memnunum ama sizden destek almak istiyorum

3.
Corsair 16GB (4x4GB) vengeance DDR4 2400 HHZ CL14 Ouad Kit Ram
GSKILL 16GB (4x4GB) Ripjaws4 Siyah DDR4 2400MHz CL15 1.2V Ouad Kit Ram
Kingston 16GB (4x4GB) HyperX Predator DDR4 2400MHz CL12 1.35V XMP Ram

Kingston performanslı gibi ama kaliteden dolayı Corsair ve g skill arasında gidiyorum.

Yorum yaparsanız sevinirim artı ve eksileriyle

Anakartı Asus seçebilirsin. ram leri cl değeri ve Mhz hızına göre değerlendirdiğimizde Kingston daha performanslı. Soğutmayıda cooler master nepton 240m alabilirsin.

Anakartı Asus seçebilirsin. ram leri cl değeri ve Mhz hızına göre değerlendirdiğimizde Kingston daha performanslı. Soğutmayıda cooler master nepton 240m alabilirsin.

Kingston değerleri neticesinde performanslı gözüküyor fakat diğerleri 1.2 v o 1.35 ocli gibi. Ben daha çok kalite ve uzun ömür gibi baktığımdan olaya corsair veya g skill arasındayım. Burada genelde sistem tavsiyeleri nde gskil bellekler kullanılıyor o yüzden ikisi arasındayım. Anakart ise asus ilk tercihim oc Soket falan . ama satış sonrası destek olayından evga ile arasında kalıyorum. Malum yeni yeni ülkemize geldi türkçe incelemeler yok msi ise asus göre kalitesiz geliyor bana. Benim elimde olan Zalman LQ 315 soğutmam corsair h110 ile aynı performansta cooler master nepton 240 performansı nasıldır ? Nepton 240 ile 280 arasında fazla Fiyat farkı yok tercih edersem 280 modelini tercih ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı