Intel, 7 Nanometreye Sanılandan Hızlı Geçebilir

Valla çok çekirdek falan hala boş işler. Tek çekirdekte atak yapmadıkları sürece Ryzen hep 2 adım geride olacak.

Aynı segment işlemciye 600₺ fazla verip, sadece 10-20 FPS fazla almak? Üstüne çoklu çekirdek performansında çok büyük fark yemek.

Düzenleme: O 600₺ fark ile ekran kartını yükseltip Intel kullanan arkadaşınıza fark atarsınız.

Valla çok çekirdek falan hala boş işler.

Boş işler olsaydı rakibi çekirdek sayısını arttırmazdı.

@inPijamas hiçbir firmanın/serinin çökmesini istemem. Piyasada sadece AMD kaldığı zaman bu canım cicim yaklaşımlarını görmeye devam edeceğimize dair bir kanıt yok. AMD'nin temel amacı da ne olursa olsun kârını maksimize etmek sonuçta. Olay rekabette bitiyor. Rekabeti getiren firma AMD orası ayrı.

Aynı segment işlemciye 600₺ fazla verip, sadece 10-20 FPS fazla almak? Üstüne çoklu çekirdek performansında çok büyük fark yemek.

Düzenleme: O 600₺ fark ile ekran kartını yükseltip Intel kullanan arkadaşınıza fark atarsınız.
Yayıncı değilsen render mender uğraşmıyorsan kullanmadığım teknolojiye yapılmış masraf anlamına geliyor bana göre. Intelde arttırıyor çekirdekleri zaten orada da geçer yakında. Rekabet açısından destekleriz AMD'yi ama azıcık arttırsınlar tek çekirdek olayını 2700x ile 8600 aynı seviyede hatta iyi OC ile çok daha fazla önüne geçiyor ayıptır.

Yayıncı değilsen render mender uğraşmıyorsan kullanmadığım teknolojiye yapılmış masraf anlamına geliyor bana göre. Intelde arttırıyor çekirdekleri zaten orada da geçer yakında. Rekabet açısından destekleriz AMD'yi ama azıcık arttırsınlar tek çekirdek olayını 2700x ile 8600 aynı seviyede hatta iyi OC ile çok daha fazla önüne geçiyor ayıptır.

Yalnız 2700x ve 8700K arasında 10-20 FPS fark var, haberin olsun. 8700K'dan soğutucu çıkmadığını eklemeyi de unutmuşum.

Basit hesapla aynı bütçeye ben 1080Ti sığdırırken sen 1080 kullanıyor olursun...

Yalnız 2700x ve 8700K arasında 10-20 FPS fark var, haberin olsun. 8700K'dan soğutucu çıkmadığını eklemeyi de unutmuşum.

Basit hesapla aynı bütçeye ben 1080Ti sığdırırken sen 1080 kullanıyor olursun...
Şey de var Phrisim soğutucu ne kadar intelin dandik soğutucularından çok daha iyi olsa da 1080Ti alacak adam bence iyi bir tane sıvı soğutma da alır ki zaten gördüğüm çoğunlukla ayrı soğutma da alıyor esasında. 2700x beğeniyorum kesinlikle intelin faiş fiyatları karşısında çok iyi alternatif ama sırf çok çekirdeği çok çok iyi diye aşırı övülmesi abartı geliyor.

Şey de var Phrisim soğutucu ne kadar intelin dandik soğutucularından çok daha iyi olsa da 1080Ti alacak adam bence iyi bir tane sıvı soğutma da alır ki zaten gördüğüm çoğunlukla ayrı soğutma da alıyor esasında. 2700x beğeniyorum kesinlikle intelin faiş fiyatları karşısında çok iyi alternatif ama sırf çok çekirdeği çok çok iyi diye aşırı övülmesi abartı geliyor.

Çok çekirdeği var diye övülmüyor, daha düşük fiyata çok yakın performans verdiği için övülüyor.

Çok çekirdeği var diye övülmüyor, daha düşük fiyata çok yakın performans verdiği için övülüyor.
Abi

2000Lira
Intel Core i5-8600K 3.60GHz LGA1151 İşlemci Fiyatı

2300Lira
AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHz 20MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

He madem çok çekirdeği kenara bırakıyorsun abi 300 lira daha az verip minimum bak minimum 20 FPS fazla alıyorsun? :D 2019a gireceğiz yine aynı karşılaştırmalara başladık. Tek çekirdeği art-tır-ma-lı-lar eğer gamerları çekmek istiyorlarsa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı