Intel 9. nesil vs 10. nesil

Wertuk 9806

Decapat
Merhabalar. İncehesap Gaming gecesi indirimlerinden bir MSI notebook beğendim. İşte linki:

Fiyatı 11 bin civarı normalde indirimlerde 9100'e kadar düşmüştü.(Yanlış hatırlamıyorsam) 17.3 Inc ve 144 Hz olmasından dolayı cazip geldi. Cihaz FreeDOS ama Windows 10'u bir yere kurdurup veya direkt Technopat YouTube kanalından bakıp kendim yükleyeceğim.
Tek eksik yanı işlemci Intel i7-9750H. Tam olarak eksi sayılır mı bilmiyorum ama bazı yerlerde ısınma ile ilgili problemler okumuştum. Cidden büyük çapta bir ısınma sorunu yaşar mıyım?
Not: Bilgisayarı oyun ve gündelik işler için kullanacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar. İncehesap Gaming gecesi indirimlerinden bir MSI notebook beğendim. İşte linki:

Fiyatı 11 bin civarı normalde indirimlerde 9100'e kadar düşmüştü.(Yanlış hatırlamıyorsam) 17.3 Inc ve 144 Hz olmasından dolayı cazip geldi. Cihaz FreeDOS ama Windows 10'u bir yere kurdurup veya direkt Technopat YouTube kanalından bakıp kendim yükleyeceğim.
Tek eksik yanı işlemci Intel i7-9750H. Tam olarak eksi sayılır mı bilmiyorum ama bazı yerlerde ısınma ile ilgili problemler okumuştum. Cidden büyük çapta bir ısınma sorunu yaşar mıyım?
Not: Bilgisayarı oyun ve gündelik işler için kullanacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

11. nesilin haberleri dolaşırken 9. nesili almazdım.

Mobil Intel Core işlemcilerin 9. ve 10.Nesil Farkları;

• RAM frekansı 2666MHz' den 2933MHz yapıldı.
  • Overclock hızları arttırıldı.
  • Termal verimlilik arttı.
11000₺' ye GTX 1650,1650R veya 1650Ti almak saçma. O fiyatta MSI' ın i7-9750H+RTX 2060 modeli var Vatan' da.
11. nesilin haberleri dolaşırken 9. nesili almazdım.
Intel Core 10.Nesil Comet Lake U, G ve Y serisi işlemciler 2019' da satışa çıktı. Comet Lake-H daha tam olarak çıkarmayan markalar var. Muhtemelen H serisi işlemcileri 2021' de çıkacak.

Konu sahibi 17.3" ekrandan bahsediyor, konuya cevap yazanlar 15.6" öneri sunuyor bu daha ucuz diye...
El, elin eşeğini türkü çağıra çağıra ararmış hali...

Yeni konular

Geri
Yukarı