Intel APU işlemcide "dvmt pre allocated" ile RAM'le VRAM artırılırsa FPS artar mı?

Fr4uDeX

Centipat
Daha fazla  
G4600 7. nesil bir işlemci aldım içerisinde Intel HD 630 var fakat BIOS'ta dvmt pre allocated ayarı üzerinden bu HD 630'un RAM'ini arttırırsam yani RAM'den VRAM verirsem FPS artar mı yoksa aynı mı kalır? Ona göre yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artmaz sonuç yine sabit kalır ki zaten APU veya iGPU işlemcilerde bellek artarsa ve oyun içi ayarda yükselirse FPS düşüşü yaşanır.
Şöyle örnek verim görüntü bağdaştırıcılarına gir normalde 64 MB, 128 MB veya 256 MB bellek yazar ama sen GTA 5 kur ve ayarlara gir orada 2048 MB yazar değiştirmek fark yaratmaz Intel'in OC uygulamasını kur OC yap işlemciye.

Artmaz sonuç yine sabit kalır ki zaten APU veya iGPU işlemcilerde bellek artarsa ve oyun içi ayarda yükselirse FPS düşüşü yaşanır.
Şöyle örnek verim görüntü bağdaştırıcılarına gir normalde 64 MB, 128 MB veya 256 MB bellek yazar ama sen GTA 5 kur ve ayarlara gir orada 2048 MB yazar değiştirmek fark yaratmaz Intel'in OC uygulamasını kur OC yap işlemciye.
nasıl yapacağımı açıklarsanız sevinirim

Tamam rica etsem bütün adımları teker teker yazar mısınız ben hepsini sırayla araştırarar yapacağım.

Reis açıkçası 4 senedir XTU uygulamasını kullanmıyorum her şeyden önce 4 senedir Intel kullanmıyorum ne desem boş olur ama bu videoya bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı