Intel Arc A750 nasıldır?

Geçmeyin hocam kullanın daha yeni sistemi almışsınız. İleride biraz para biriktirin kartı satın RTX 4060Tİ'ye falan geçin emin olun çok daha iyi olacaktır.
Hocam bir sorum daha olacak eminim benden daha bilgilisiniz sorum şu gigabyte H610 M h V2 ddr4 anakart 4060 ı tasiyabilir mi sıkıntı olur mu? Darboğaz yapar mı

Aslında bu sistemi almadan önce sizin rehberinizi okumuştum. Ama oyun performansını beğendiğim için aldım. Şimdi söylediklerinizi düşünüyorum ve RX 6600 e geçmek istiyorum😔
Aldıysanız değiştirmeye gerek yok hocam. Hayırlı olsun. Kötü bir kart değil, yanlış anlamayın. Hatta bazı oyunlarda RX 6600 gerisinde kalıyor bu kartın. Zaten yeni gelen sürücüler ile birlikte sorunların çoğu aşıldı ve aşılmaya da devam ediyor. Bu yüzden kafaya takmanıza gerek yok. Mavi ekransız günlerde kullanmanız dileğiyle, iyi sosyaller. :)

Son düzenleme:
Aldıysanız değiştirmeye gerek yok hocam. Hayırlı olsun. Kötü bir kart değil, yanlış anlamayın. Hatta bazı oyunlarda RX 6600 gerisinde kalıyor bu kartın. Zaten yeni gelen sürücüler ile birlikte sorunların çoğu aşıldı ve aşılmaya da devam ediyor. Bu yüzden kafaya takmanıza gerek yok. Mavi Ekransız günlerde kullanmanız dileğiyle, iyi sosyaller. :)
Sağolun sincap hocam içimi rahatlattınız😁

Desteklenmeyen oyun kalmadı diye biliyorum. Kart ilk çıktığında DX11 ile maalesef çok düşük performans veriyordu. Şu an ilk çıktığı zamana göre çok daha iyi konumda ama hala DX12 ve Vulkan kadar sağlam çalışmıyor. Özellikle Vulkan bu kartın performansını çok iyi yansıtıyor. DX9 ile eski oyunları oynamak istiyorum diyorsanız da kartın DX9 desteği yok. DX9 ile oynanan oyunları DX12 sayesinde emüle ederek oynatıyor diye biliyorum. Yani dolaylı yoldan eski oyunları da DX12 ile oynatıyor diyebiliriz. Bu performans olarak kartı çok etkiliyor. Fakat sonuçta eski oyunlar olduğu için her türlü güzel performansla oynuyorsunuz. Sadece kartın kullanımı yükseklerde geziyor ve gerektiğinden fazla güç tüketiyor. Yeni gelen güncellemeler ile güç tüketimi bir tık optimize edilse de halen yeterli düzeyde değil. 225W güç tüketimine sahip olmasının yan etkileri diyebiliriz. Isınma konusunda ise rakipleri RX 6600 ve RTX 3060'a göre daha fazla ısınıyor. Her şeye rağmen F/P bir kart olduğu için alınabilir diyorum. Fakat yaşayacağınız bazı sorunlar mutlaka olacaktır. Bu yüzden sorunsuz bir kart isteyen gündelik bir kullanıcıysanız pek tavsiye etmem. Intel bu piyasaya yeni girdi ama güzel bir ilerleme katedecek bence. Gelecek nesilde battlemage mimarisi ile gayet iyi kartlar ortaya çıkaracağını düşünüyorum. Fakat bu nesilde kartlar tamamen beta deneyimi sunar. Siz de beta tester olursunuz.

Arc A750'nin 225 watt a yaklaşmadığını rahatlıkla söyleyebilirim bir diğer driver olayı da Intel yıllardır grafik yongası üretiyor kalite olarak 5000 serisi GPU kalitesinde driverı var bu arada es geçmemek gerek renderda 3060 değil 3070 ile yarışıyor RT konusunda ise RX 7600'den bile iyi 6000 TL aşağısında eline su dökemezler ki şu an bazı bilindik sitelerde 5700 bandında bulunabilir.

Arc A750'nin 225 watt a yaklaşmadığını rahatlıkla söyleyebilirim bir diğer driver olayı da Intel yıllardır grafik yongası üretiyor kalite olarak 5000 serisi GPU kalitesinde driverı var bu arada es geçmemek gerek renderda 3060 değil 3070 ile yarışıyor RT konusunda ise RX 7600'den bile iyi 6000 TL aşağısında eline su dökemezler ki şu an bazı bilindik sitelerde 5700 bandında bulunabilir.
Ben de yakın zamanda kart alacağım. RX 6650 XT almaya karar vermiştim bir kaç gün Önce. Hatta burada konusunu da açmıştım. Fakat şu an Arc A750 alıp yanına da 1TB SSD almayı düşünüyorum. Watt konusunda haklısınızdır. Daha henüz kullanmadım çünkü. Fakat sürücü konusunda halen daha AMD düzeyine çıkabilmiş degil. NVIDIA zaten yanına bile yaklaştırmaz kimseyi.

Ben de yakın zamanda kart alacağım. RX 6650 XT almaya karar vermiştim bir kaç gün Önce. Hatta burada konusunu da açmıştım. Fakat şu an Arc A750 alıp yanına da 1TB SSD almayı düşünüyorum. Watt konusunda haklısınızdır. Daha henüz kullanmadım çünkü. Fakat sürücü konusunda halen daha AMD düzeyine çıkabilmiş degil. NVIDIA zaten yanına bile yaklaştırmaz kimseyi.
Aaa sincap başkan ile aynı ekran kartını kullanacağım

Ben de yakın zamanda kart alacağım. RX 6650 XT almaya karar vermiştim birkaç gün Önce. Hatta burada konusunu da açmıştım. Fakat şu an Arc A750 alıp yanına da 1TB SSD almayı düşünüyorum. Watt konusunda haklısınızdır. Daha henüz kullanmadım çünkü. Fakat sürücü konusunda halen daha AMD düzeyine çıkabilmiş degil. NVIDIA zaten yanına bile yaklaştırmaz kimseyi.

Bugün Aspm ile 15 watt a kadar düşürdüm 6650 xt yi boşver.

Aaa sincap başkan ile aynı ekran kartını kullanacağım
Aec A750 ciler olarak güçlüyüz

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı