Çözüldü Intel Arc A750 sistemin The Last of Us Part 1'de çökmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yunuskbo

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel arc a750, i3 12100f, 16 gb ram
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Merhaba, Intel Arc A750 GPU'lu, i3 12100F'li ve 16 GB RAM'li bir sisteme sahibim. The Last of Us Part 1 oyununa girmeye çalıştığımda daha gölgelendiriciler inerken her %1 veya %2 indirmeye crash alıyorum ve kaynağının GPU olduğu raporunu görüyorum. Sistemim TLOU'yu kaldıracak güçte, ekran kartından monitöre, kulaklıktan Windows'a kadar her şeyde en güncel driverları kullanıyorum. Rebar açık ne yapmam gerektiğini anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Bu sorunu yaşayan başka biri var mı? Diğer oyunlarda 1080p yüksek ayarlarda gayet akıcı oynayabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Intel Arc A750 GPU'lu, i3 12100F'li ve 16 GB RAM'li bir sisteme sahibim. The Last of Us part 1 oyununa girmeye çalıştığımda daha gölgelendiriciler inerken her %1 veya %2 indirmeye crash alıyorum ve kaynağının GPU olduğu raporunu görüyorum. Sistemim TLOU'yu kaldıracak güçte, ekran kartından monitöre, kulaklıktan Windows'a kadar her şeyde en güncel driverları kullanıyorum. Rebar açık ne yapmam gerektiğini anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Bu sorunu yaşayan başka biri var mı? Diğer oyunlarda 1080p yüksek ayarlarda gayet akıcı oynayabiliyorum.

The Last of Us part 1 bilgisayarlara rezalet ötesi bir biçimde çıkış yaptı. Sanki optimizasyonun tarafına bile bakmamışlar misali. Benim tahminim oyundaki bir öge veya ışıklandırma 10 birim harcayacakken 100 harcamaya çalışıyor. Bu da ekran kartının "ne oluyor lan" demesiyle sonuçlanıyor ve ekran kartı infilak etmemek için işlemciye baskı yaptırıp oyunu çökertiyor. Benim tahminim bu yönde keşke tam olarak bir çözüm sunabilseydim 😢

The Last of Us part 1 bilgisayarlara rezalet ötesi bir biçimde çıkış yaptı. Sanki optimizasyonun tarafına bile bakmamışlar misali. Benim tahminim oyundaki bir öge veya ışıklandırma 10 birim harcayacakken 100 harcamaya çalışıyor. Bu da ekran kartının "ne oluyor lan" demesiyle sonuçlanıyor ve ekran kartı infilak etmemek için işlemciye baskı yaptırıp oyunu çökertiyor. Benim tahminim bu yönde keşke tam olarak bir çözüm sunabilseydim 😢

Teşekkür ederim hocam, YouTube'da aynı ekran kartıyla oyuna girip düşük performans alan var evet eyvallah ama benim sistem akıcı oynamayı FPS'yi falan bırak, daha shaderlar inerken saniye başı çöküyor. Oyuna girebilsem optimizasyona da laf ederim ama işte...

Teşekkür ederim hocam, YouTube'da aynı ekran kartıyla oyuna girip düşük performans alan var evet eyvallah ama benim sistem akıcı oynamayı FPS'yi falan bırak, daha shaderlar inerken saniye başı çöküyor. Oyuna girebilsem optimizasyona da laf ederim ama işte...

Oyun sektörü böyle bir çukura dönüştü işte... Umarım kendi kendine geçer veya bir çaresini bulabilirsiniz. Şaheser bir oyundur kendisi. İyi eğlenceler...

v1.0.5.1 yamasıyla düzeldi, aynı sorunu yaşayanlar varsa oyuna girebilirler.

Geri
Yukarı