Çözüldü Intel Arc A750 sürücü güncellemesi sonrası oyunlar çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NivaHydrA

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 ay önce bu PC'yi aldım ve ekran kartım gayet güzel çalışıyordu ama sonra bir güncelleme geldi ve bütün her şeyi mahvetti.

Güncellemeyi yaptıktan sonra LoL, Valorant, CS:GO vb. oyunlar oynarken PC çöküyor LoL oynarken aynı zamanda Alt+Tab atarsam oyun çöküyor tekrar açmak zorunda kalıyorum. Sizce ne zaman düzelir?

Bunu yazarken dizi izliyordum yine çöktü PC nasıl düzeltebilirim?

İşlemci: i3 12th.
Ekran kartı: Intel Arc A750.
RAM: 8x8.
SSD: MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2

FREKANS-A2/Intel Core i3 12100F/INTEL Arc A750 PCI Express 4.0 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/INTEL ARC PC |ITOPYA.COM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, hem İntel'in ARC Control'den.
ARC Control üzerinden güncellemeyin. O uygulama sorunlu.

Temiz kurulum yaptığınızı varsayarsak, GPU sürücüsüyle alakalı. Tamamen manuel olarak elinizle silip sitesinden yükleyin, uygulamasına bulaşmayın.

Aynı sisteme sahibiz. Sadece Ekran kartı A770. Aynı güncellemeler geliyor zaten, ama bende böyle bir sorun olmamıştı.

Kendi sitesinden güncellediniz değil mi? Bir de "temiz kurulum" seçeneğini işaretlemişsinizdir umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sürüme dönemiyor musun? Ekran kartı kaynaklı da olmayabilir, şu testi yapar mısın?

Eski sürüme dönemiyor musun? Ekran kartı kaynaklı da olmayabilir, şu testi yapar mısın?

Bu test ne işe yarıyor acaba?

Arkadaşlar 1 ay önce bu PC'yi aldım ve ekran kartım gayet güzel çalışıyordu ama sonra bir güncelleme geldi ve bütün her şeyi mahvetti.

Güncellemeyi yaptıktan sonra LoL, Valorant, CS:GO vb. oyunlar oynarken PC çöküyor LoL oynarken aynı zamanda Alt+Tab atarsam oyun çöküyor tekrar açmak zorunda kalıyorum. Sizce ne zaman düzelir?

Bunu yazarken dizi izliyordum yine çöktü PC nasıl düzeltebilirim?

İşlemci: i3 12th.
Ekran kartı: Intel Arc a750.
RAM: 8X8.
SSD: MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2

FREKANS-A2/Intel Core i3 12100F/INTEL Arc A750 PCI Express 4.0 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/INTEL ARC PC |ITOPYA.COM

ARC750 kullanıyorum dün gelen hariç tüm driver güncellemelerini yaptım bende bir sorun yok.

Aynı sisteme sahibiz. Sadece Ekran kartı A770. Aynı güncellemeler geliyor zaten, ama bende böyle bir sorun olmamıştı.

Kendi sitesinden güncellediniz değil mi? Bide "temiz kurulum" seçeneğini işaretlemişsinizdir umarım.
Evet, hem İntel'in arc controlden hem de Intel® Driver & Support Assistant Bu siteden.

ARC750 kullanıyorum dün gelen hariç tüm driver güncellemelerini yaptım bende bir sorun yok.
Benim arkadaşımda da aynı sistem var ve onda sorun yok ben de var. Acaba İtopya'ya da İade istesem ya da oraya götürsem hallederler mi?

Ekran görüntüsü 2023-09-07 150352.png

B
Bellekleri test ediyor.

Burda ne yapıcam?

Evet, hem Intel'in Arc Control'den hem de Intel® Driver & Support Assistant bu siteden.

Benim arkadaşımda da aynı sistem var ve onda sorun yok ben de var. Acaba İtopya'ya da iade istesem ya da oraya götürsem hallederler mi?

Hocam hemen iadeyi düşünmeyin. Bende İtopya'dan aldım muhtemelen aynı sistemdir. Bende sadece CS:GO'da bir çökme meydana geliyordu onu da CS:GO'yu yüksek performansa alıp bellek bütünlüğünü doğrulayıp çözmüştüm.

Evet, hem İntel'in ARC Control'den.
ARC Control üzerinden güncellemeyin. O uygulama sorunlu.

Temiz kurulum yaptığınızı varsayarsak, GPU sürücüsüyle alakalı. Tamamen manuel olarak elinizle silip sitesinden yükleyin, uygulamasına bulaşmayın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı