Intel Arc A770 alınır mı?

Satışlardan memnun kalmayıp hızlıca piyasadan çekilip sürücü desteği kesme ihtimalleri var mı?

Sürücü desteği muhtemelen daha kesilmez ancak dediğim gibi yeni kart üzerinde çalışıyorlar illa Intel alınacaksa onu beklemek daha mantıklı.

Saf performansı RTX 3070 civarı bir kart ve 16 GB VRAM'e sahip.
Zamanla daha optimize sürücüler ile RTX 3070'i yakalaması gerek.
Şu anda yapay zeka performansı RTX 3070 civarında.

Son düzenleme:
Sürücü desteği muhtemelen daha kesilmez ancak dediğim gibi yeni kart üzerinde çalışıyorlar illa Intel alınacaksa onu beklemek daha mantıklı.

Hocam yeni kart 5 serisi için çıkacak muhtemelen A770'den daha güçlü olmayacak.

A380.
A5xx.
A750.
A770.

Dediğim gibi gerçekten alınabilecek bir kart ve bende almayı düşünüyorum. Sadece AMD işlemci ile nasıl bir performans verir o konuda fikrim yok.

Hocam yeni kart 5 serisi için çıkacak muhtemelen A770'den daha güçlü olmayacak.

A380.
A5xx.
A750.
A770.

Dediğim gibi gerçekten alınabilecek bir kart ve bende almayı düşünüyorum. Sadece AMD işlemci ile nasıl bir performans verir o konuda fikrim yok.

Hocam direkt yeni bir grafik işlemcisi üstünde çalışıyorlar. Tamamen yeni bir seri gelecek. Ayrıca dediğim gibi, Türk insanının bütçesi denek olmak için pek uygun değil, sizin de orta halli bir Türk olduğunuzu varsayarsak. Paranız bolsa tabii alıp deneyin hatta bize de bilgi verin :D

Ben de Stable Diffusion kullanmak için yeni bir ekran kartı arayışındayım. Yapay zekada bildiğim kadarıyla VRAM çok belirleyici oluyor. 16GB VRAM'e sahip kartlar arasında açık ara en ucuz kart ARC A770. Sence parasının hakkını verir mi bu cihaz?

İşlemci: 5600x
Anakart: Asus ROG Strix B550-F Gaming Wi-Fi II
RAM: G.Skill Trident Z Neo 3600 Mhz CL 16
Ekran kartı: ARC a770
Kasa: Nzxt H7FLOW
Sıvı soğutma: Phanteks Glacier One 240MPH
İşlemci macunu: Thermal Grizzly Kryonaut

ARC a770 ekran kartını 10 nisan 2023 tarihinde aldım ve aynı gün kurulumu yaptım. elimde Ryzen7 5800x ve 5800x3d işlemcide vardı ama, İntelin kendi sitesinde ARC a770 ile ilgili Sistem gereksinimlerinde
AMD Ryzen 7000 Serisi İşlemciler AMD 600 Serisi anakart , AMD Ryzen 5000 Serisi İşlemciler Çoğu AMD Ryzen 3000 serisi İşlemci (AMD 3000G serisi İşlemcileri hariçtir) uyarısını dikkate alarak Asus ROG Strix B550-F Gaming Wi-Fi II anakarta 5600x ile sistemi kurdum. Tüm güncellemeri yapıp denemelerde bulundum gayet başarılı idi. Karttan ben memnun kaldım ama bi nvida değil. Bazı arkadaşlarımız sorunlar yaşamış ben yaşamadım 2 aylık periyodda bu yaşamıcam anlamınada gelmesin. Kart sürekli yazlım güncellemeleri ile kendi geliştiriyor. kendi adıma konuşucak olursam ben biraz garanticiyim o yüzden sıfır ekran kartı alıcak olsam ve ekonomik bi kart arayışında isem kesinlikle 1. sıraya ARC a770 i koyarım. etraf bozuk arızalı miningli kart satıcıları ile dolu. Herkes nvida 4000 serisini bekliyordu ama 4060 rezaletide ortada Kısacası alıp almamak sizin iradenize kalmış...

Geri
Yukarı